Dickens przemówi głosem Branagha. Co wiemy o animacji "The King of Kings"?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dickens+przem%C3%B3wi+g%C5%82osem+Branagha.+Co+wiemy+o+animacji+%22The+King+of+Kings%22-155244
Dickens przemówi głosem Branagha. Co wiemy o animacji "The King of Kings"?
źródło: Getty Images
autor: Michael Kovac
Kenneth Branagh znany jest jako jeden z największych admiratorów brytyjskiej literatury. Adaptacje dzieł Szekspira i Agathy Christie zajmują znaczną część jego filmografii. Teraz do swojego CV dopisze dzieło inspirowane innym klasykiem – Charlesem Dickensem.

Charles Dickens przemówi głosem Kennetha Branagha. Co wiemy o animacji "The King of Kings"


Kenneth Branagh użyczy głosu Charlesowi Dickensowi w animacji "The King of Kings". Towarzyszyć mu będą Uma Thurman jako jego żona Catherine i znany m.in. z "Jojo Rabbit" Roman Griffin Davis jako ich syn Walter. Projekt, będący adaptacją opublikowanego wiele lat po śmierci pisarza opowiadania "Życie Pana Jezusa", powstaje dla koreańskiego studia Mofac Animation. Bohaterami oryginału są Dickens, Walter i ich kotka Willa, którzy wspólnie zanurzają się w historię Chrystusa.

Poprzez rodzinę Dickensów nasza publiczność doświadczy życia Jezusa Chrystusa. Kenneth Branagh, Uma Thurman i Roman Griffin Davis włożyli w swe role całe serce, oddając emocje, podziw i powagę tych kluczowych postaci. To aktorskie trio jest sednem naszej historii. Reprezentują imponującą obsadę. Nie możemy się już doczekać, kiedy w niedalekiej przyszłości podamy wam więcej nazwisk – powiedział producent Anfernee Kim.

Ostatnie role Kennetha Branagha. Zobacz zwiastun "Duchów w Wenecji"


Jako aktora Kennetha Branagha mogliśmy ostatnio zobaczyć m.in. w oscarowym "Oppenheimerze", w którym wcielił się w mentora tytułowego bohatera, fizyka Nielsa Bohra, oraz "Śmierci na Nilu" i "Duchach w Wenecji" – wyreżyserowanych przez siebie adaptacjach kryminałów Agathy Christie. Użyczył też głosu jednemu z bohaterów animacji "Niebieskooki samuraj". Wśród zbliżających się projektów z jego udziałem jest też akcyjniak "Mayday".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones