Ólafur Darri Ólafsson 

7,0
4 109 ocen gry aktorskiej
Ólafur Darri Ólafsson

Ólafur Darri Ólafsson urodził się w Connecticut. Wraz z rodzicami w wieku 4 lat wyjechał w rodzinne strony na Islandię. Ólafur ukończył Szkołę Dramatu w 1998 roku. Po ukończeniu studiów zaangażował się w liczne produkcje w National Theatre Islandii i City Theatre w Reykjaviku, współpracując również z różnymi niezależnymi grupami teatralnymi. Jest jednym z założycieli Vesturport Theatre w Reykjaviku.

Największą rozpoznawalność na świecie zawdzięcza swojej roli Andri, szefa policji w małym miasteczku na północy Islandii w "Trapped". Baltasar Kormákur, twórca serialu, powiedział, że został wybrany, ponieważ najlepiej pasował wizerunkowo do odgrywanej postaci. W Wielkiej Brytanii krytyk Guardian TV opisał jego występ jako „niezwykły jak krajobraz”. Inspiracją do wcielenia się w rolę Andri, jak mówi sam aktor, był jego ojciec.
W czerwcu 2016 r. Ólafur wystąpił w teledysku "Winter Sound" stworzonego przez islandzki zespół Of Monsters and Men.
Ponadto został obsadzony w adaptacji serii AMC "NOS4A2" Joe Hilla jako Bing Partridge. Aktor jest w związku z islandzką tancerką Lovísą Ósk Gunnarsdóttir. Mają dwie córki, urodzone w 2010 i 2014 roku.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 marca 1973

wzrost: 194 cm

Edda
Zdobył 4 nagrody Edda, inną nagrodę oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Jest spikerem w "SkjárEinn" w Islandii. Bardzo wielu Islandczyków rozpoznaje jego głos choć nie wiedzą nawet jak wygląda.
W roku 2015 był członkiem jury podczas 50. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach (Czechy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych