Ólafur Darri Ólafsson

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/9733/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":2559,"rate":6.847987495115279,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"dubbing"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/9733/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":48,"rate":8.145833333333334,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/9733/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":34,"rate":7.205882352941177,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,8
2 559 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ólafur Darri Ólafsson
  • widać, że potomek wikingów:D skandynawia produkuje sporo takich potężnych mężczyzn

  • dzikudzina Ale to jest Islandczyk. Islandia to nie Skandynawia.

  • szamgar a nie wiedziałam, że to Islandczyk

  • szamgar Islandię spokojnie można zaliczyć do Skandynawii. Osiedlili ją norwescy osadnicy, była prowincją duńską od XIV wieku do XX wieku. Jest też członkiem Rady Nordyckiej, która jest zgromadzeniem międzyparlamentarnym państw nordyckich i terytoriów autonomicznych.
    Co jest Skandynawią to kwestia nazewnictwa. Bywa, że za kraj skandynawski uważana jest nawet Estonia, a Finlandia bywa dla niektórych dyskusyjna.

  • styropian22 Skandynawia to tylko Dania, Szwecja i Norwegia. Islandia i Finlandia + Skandynawia + kilka terytoriów autonomicznych takich jak Wyspy Owcze czy Grenlandia to kraje nordyckie (czyli północne). Natomiast Estonia razem z Litwą i Łotwą to z kolei kraje bałtyckie. Czyli zaliczanie Islandii do Skandynawii to błąd podobnie jak Finlandii czy Estonii która nie jest nawet krajem nordyckim.

  • szamgar Pojęcie "skandynawski" odnosi się nie tylko do położenia geograficznego, lecz również do kultury, historii, języków i tak dalej. A trudno zaprzeczyć, że Skandynawię (tę geograficzną) łączy z Islandią bardzo, bardzo wiele.

  • Plomme Masz rację, kulturowo Islandczycy należą do skandynawów.

  • dzikudzina Wygląda jak Tede :D