50 Cent 

Curtis James Jackson III

6,1
5 642 oceny gry aktorskiej
50 Cent
50 Cent urodził się w Nowym  Jorku. Pierwsze pieniądze z rapu zarabiał przychodząc na ulicę New York Avenue, która teraz znana jest pod nazwą Guy R. Brewer Blvd. Tam 50 Cent znalazł swego rodzaju odskocznię i poprawił swoją reputację, zbierając niezłą kasę za układanie rymów.
W tym momencie Fifty zaistniał na undergroundowej scenie Nowego Jorku. Pierwszą wytwórnią, z którą 50 Cent podpisał kontrakt była Columbia Records (1999 r.), gdzie wydał swój pierwszy album "Power of the Dollar". W kwietniu 2000 roku, Fifty został postrzelony 9 razy, a przed domem swoich dziadków w Queens został raniony w twarz z 9 mm naboju, w wyniku czego została uszkodzona lewa część żuchwy. Przez to ma teraz niewyraźny głos. Po tym zdarzeniu zdobył przydomek "Kuloodporny". Spędził następne kilka miesięcy powracając do zdrowia. W tym czasie Columbia Records wyrzuciła go z wytwórni.

Następnie Fifty poznał Tony'ego Yayo i Lloyda Banksa, z którymi uformował zespół G-Unit. Kolejnym krążkiem 50 Centa stał się "Guess Who's Back?". Z G-Unit Fifty wydał absolutny hit "50 Cent is the Future" - wtedy właśnie zainteresował się nim Eminem, z którym szybko podpisał kontrakt. 50 Cent niewiele namyślając się wypuścił nowy krążek z zapożyczonymi bitami: "No Mercy, No Fear". Na tym CD było tylko jedno nowe nagranie pt. "Wanksta", które od razu stało się przebojem w całym Nowym Jorku. Jego najnowszy album pt. "Get Rich Or Die Tryin'" całkowicie odzwierciedla jego naturę, jego niepowtarzalny flow. Sam "Kuloodporny" twierdzi, że nie wie, dlaczego ludzie myślą, że wykonuje on "Gangsta-rap" - on po prostu rymuje o swoim życiu. Jego pierwszy krążek w Shady Rec's ("G.R.O.D.T.") odniósł ogromny sukces. 50 Cent jest jednym z najbardziej znanych raperów na świecie. 
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 lipca 1975

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 185 cm

24 maja 2000 roku został 9-krotnie postrzelony przed domem babci. Kule trafiły w szczękę, rękę, nogę, klatkę piersiową, biodro oraz twarz. Po tym zdarzeniu spędził 13 dni w szpitalu.
Ksywa "50 Cent" jest przenośnią pochodzącą od "reszty" (wydawanej przy zakupie towaru) i była także określeniem dla brooklyńskiego handlarza narkotyków.
W latach 1999-2018 był członkiem grupy hip-hopowej G-Unit.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Chciałbym być czarny jak 50 Cent i nosić na sobie masę złota. Jak ja zazdroszczę im tych białych zębów i wysportowanej sylwetki, no i dużego....wiadomo o co chodzi. Wszystkie laski by na mnie leciały ech...

widzę przed nim dużą karierę aktorską również jego muzyka jest rytmiczna a teksty mądre o życiu

Nie przepadam za rapem, ale w filmach daję radę. Nie wieszajcie psów na Nim.

Witam , miał się ukazać jakięs serial który on występuje lub pisze scenariusz,wiadomo coś o tym ?

Ludzie nie wiem czym wy sie bardziej zachwycie jego kasą czy pozerstwem . Jak na każdym teledysku pokazuje i śpiewa Więcej pieniędzy, Więcej pieniędzy , dla mnie jest to zwykła małpa z zębami jak grill od truck'a. W polsce nie mozna powiedziec wlasnego zdaniia które sie nie będzie zgadzało ze zdaniem większości bo sie...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones