Film

Righteous Kill

2008 1 godz. 41 min.
6,4 30 505
ocen społeczności
6,4 10 1 30505
7 086
chce zobaczyć
{"rate":2.66667,"count":3}
Dwaj doświadczeni policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie morderstw, których ofiarami padają, bezkarni dotąd, kryminaliści.
Michał Burszta

Z pamiętnika starego szkieła

Z dużej chmury mały deszcz. Z oczekiwanego od lat starcia aktorskich gigantów wyszedł zaledwie poprawny, a momentami wprost nużący kryminał. Reżyser... ... czytaj więcej
Zawodowcy
Zwiastun nr 3
Zawodowcy
Zwiastun nr 2
Zawodowcy
Zwiastun nr 1
Zawodowcy - Zwiastun Nr 3 Zawodowcy - Zwiastun Nr 3

Po trzydziestu latach wspólnej pracy w szeregach nowojorskiej policji dwaj zasłużeni weterani (Robert De Niro oraz Al Pacino), na krótko przed emeryturą, zostają wyznaczeni do poprowadzenia dochodzenia w sprawie zabójstwa pewnego sutenera. Zbrodnia wydaje się być w jakiś sposób powiązana ze śledztwem, które bohaterowie przeprowadziliPo trzydziestu latach wspólnej pracy w szeregach nowojorskiej policji dwaj zasłużeni weterani (Robert De Niro oraz Al Pacino), na krótko przed emeryturą, zostają wyznaczeni do poprowadzenia dochodzenia w sprawie zabójstwa pewnego sutenera. Zbrodnia wydaje się być w jakiś sposób powiązana ze śledztwem, które bohaterowie przeprowadzili kilka lat wcześniej. Tak jak wówczas ofiarą jest osoba podejrzana o popełnienie przestępstwa i wymykająca się wymiarowi sprawiedliwości, a na miejscu zbrodni znaleziony zostaje krótki wiersz usprawiedliwiający morderstwo. Wskutek powtarzających się zabójstw staje się jasne, że policja ma do czynienia z seryjnym mordercą, który za swoje powołanie uznał oczyszczanie ulic z przestępców. Bohaterowie swoją sprawę z przeszłości zakończyli ujęciem sprawcy, jednak teraz pojawia się pytanie, czy w więzieniu znajduje się właściwa osoba.

boxoffice
$40 081 410 w USA
$38 379 289 poza USA
budżet
$60 000 000
dystrybucja
studio
Millennium Films (przedstawia) / Emmett/Furla Films (współudział) / Grosvenor Park Media (współudział) / Więcej...
inne tytuły
Kiedy Karen Corelli zmierza do swojego apartamentu z uczuciem, że jest śledzona, możemy zobaczyć cień kamerzysty tuż przed tym jak wchodzi ona na pierwszy stopień prowadzący do jej drzwi.
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Bridgeport, Milford, Norwalk, Stamford (Connecticut, USA), w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz w Shreveport (Luizjana, USA).
Zdjęcia do filmu powstawały w 2007 r. i obejmowały dwa etapy: od 6 do 31 sierpnia (zdjęcia w plenerze) oraz od 5 września do 28 października (zdjęcia główne).
Po 13 latach De Niro i Pacino ponownie pojawiają się razem w jednym filmie. Tamto spotkanie zaowocowało jednym z lepszych filmów sensacyjnych. Mowa tu oczywiście o ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 85%
(uwaga spoilery!) więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 50%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • zły pomysł by przyciągnąć tych widzów do kina którzy ten DUET pamiętają z wybitnego filmu Gorączka ..

  mieszkoxxx ocenił(a) film na

  nie dość że de Niro i Pacino wyglądają jak cholerne suchary, to scenariusz roji się od absurdalnych scen, Robert wali laskę koleżankę chyba z 40 lat młodszzą - która by chciała takiego starego wapniaka? cała intryga ... więcej

 • Nie dorównuje "Gorączce", ale ogólnie OK

  zasedorf

  Wiadomo, że dwaj gwiazdorzy mają już tutaj swoje lata, ale dają radę!

  8
  • Dream Team

   TYPNOON ocenił(a) film na

   chyba już idzie na emeryturkę, chociaż wierzę, że Panowie coś jeszcze pokażą, ale nie tym razem....słabo, przewidywalnie.

  • Ała

   obleh

   Hadko patrzeć na tak wybitnych aktorów w tak niewybitnym filmie.

   8
   • świetny koniec

    kicaj77 ocenił(a) film na

    tylko on uratował ten film 6\10

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.