Jaime King 

7,0
4 285 ocen gry aktorskiej
Jaime King
Jaime King urodziła się 23 kwietnia 1979 r. na przedmieściach Omaha w stanie Nebraska (USA). Rodzice Nancy i Robert King wybrali jej imię inspirując się serialem "The Bionic Woman", w którym główna bohaterka nazywała się Jaime Sommers. Małżeństwo Kingów miało również starszą córkę Sandrę oraz syna Barry'ego, najmłodszego z rodzeństwa.

Jako nastolatka, Jaime rozpoczęła karierę modelki. Została odkryta w wieku 14 lat, kiedy to wstąpiła do szkoły modelingu Studios Nancy Bounds. W tym czasie dostrzegł ją agent nowojorskiej agencji modelek Michael Flutie, który zaprosił Jaime do stolicy amerykańskiej mody - Nowego Jorku. Tam jej kariera nabrała w pełni profesjonalnego charakteru. W ciągu kilku lat pracy gościła na wybiegach najsłynniejszych projektantów, jak Chanel czy Christian Dior. Jej zdjęcia ukazywały się w prestiżowych magazynach - Vogue, Mademoiselle, Glamour, Allure i wielu innych. W 1998 r. podjęła współpracę z telewizyjnym programem o modzie "House of Style" emitowanym przez MTV. Niestety w okresie tym uzależniła się od heroiny i alkoholu. Dopiero śmierć jej chłopaka z powodu nadużywania narkotyków skłoniła ją do natychmiastowego pójścia na odwyk i leczenie.

W 1999 roku Jaime rozpoczęła pracę aktorską. Jej pierwszą rolą była Pixel w komedii "Wesoły obóz" z 2001 roku, za którą otrzymała nominację w kategorii najlepsza aktorka w konkursie DVD Exclusive Awards. W 2001 roku zagrała również w dwóch znanych filmach - "Blow", z Johnny Deppem w roli głównej oraz widowiskowej superprodukcji "Pearl Harbor". Były to jednak role epizodyczne, nie pozwalające przebić się do pierwszej ligi aktorek Hollywood. Następne lata także nie przyniosły sukcesów. Jaime zagrała w kilku produkcjach, które zebrały negatywne oceny krytyków, a ona sama nominowana była do Złotej Maliny w kategorii "najgorsza aktorka" za rolę w filmie "Agenci bardzo specjalni".

Długo oczekiwany, pozytywny dla Jaime King moment w karierze, nastąpił dopiero w 2005 r. Otrzymała bowiem angaż do filmu "Sin City - Miasto grzechu", w którym zagrała podwójną rolę Goldie i Wendy - sióstr bliźniaczek trudniących się prostytucją. Produkcja Roberta Rodrigueza okazała się hitem kinowym, dzięki czemu również i Jamie uzyskała uznanie oraz popularność na całym świecie. Po przeprowadzce do Kalifornii zamieszkała w Los Angeles wraz z mężem Kylem Newmanem, którego poznała na planie filmu "Fanboys".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 kwietnia 1979

miejsce urodzenia: Omaha, Nebraska, USA

wzrost: 174 cm

mąż Kyle Newman (od 23.11.2007), 2 synów: James Knight (ur. 06.10.2013) i Leo Thames (ur. 16.07.2015)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 1999 r. - "Take a Picture" - Filter;
- 2001 r. - "Wish You Were Here" - Incubus;
- 2003 r. - "Sexed up" - Robbie Williams;
- 2005 r. - "Chariot" - Gavin DeGraw;
- 2009 r. - "Never Say Never" - The Fray;
- 2012 r. - "Summertime Sadness" - Lana Del Rey

 Ma młodszego brata Barry'ego i starszą siostrę Sandi.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2004 r. - kosmetyki firmy Revlon;
- 2006 r. - została twarzą linii "Jay-Z" marki Rocawear.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Czy ktoś wiedział, że Jaime mając 15 lat była jedną z 'heroin chic'? Była to moda w latach 90 na ćpające modelki, chude, z podkrążonymi oczami. Jaime w tamtych czasach była uzależniona i związana z fotografem,który niestety przedawkował, wtedy ponoć postanowiła się ogarnąć i iść na odwyk. Brawo, że...

 • Jest rewelacyjna jako Lemon, Bilson wypada przy niej bardzo blado ( pomimo mojej
  sympatii do niej )
  Duzo robi to że Lemon to świetnie napisana bohaterka ale duża tu tez zasługa własnie
  King.

 • najseksowniejsza aktorka Sin City... xDD
  Fajna aktorka :))

  2
  • 16 lipca aktorka i jej mąż powitali na świecie synka, któremu nadali imiona Leo Thames

  • Zdecydowanie największa seksbomba filmu "Sin City", a było ich tam wiele. Śliczna osóbka, czekam aż pokaże także i talent, bo jeśli chodzi o wygląd to jest to moim zdaniem jedna z najpiękniejszych aktorek młodego pokolenia.
   Dajcie na FW jej zdjęcie z kręconymi, rozpuszczonymi włosami... Jak w "Sin City" - wygląda... więcej

   8
   1