Abel Korzeniowski

Adam Korzeniowski

8,6
2 070 ocen muzyki
powrót do forum osoby Abel Korzeniowski

Przepiękna i przejmująca muzyka do serialu Penny Dreadful, te skrzypce <3 Porywa. Myślę, że deszcz nagród zamiast "zaledwie" nominacji to tylko kwestia czasu.

Lotta_Rosie

Jego muzyka do Penny Dreadful jest niesamowita, jest to jeden z niewielu intrumentalnych soundtracków które lubie słuchać. Nie mogę się poprostu nachwalić, jestem zauroczona i wniebowzięta. Bardzo się ciesze, że ktoś z Polski bierze udział w tworzeniu tak fajnego serialu!

pepsinapojbogow

Właśnie został doceniony :) Parę dni temu otrzymał nagrodę BAFTA za muzykę do serialu Penny Dreadful. Gratulacje!

Nie_pytaj

Byłem zafascynowany tą muzyką. Nie wiedziałem, że została skomponowana przez polaka, dopóki jego nazwisko nie przewinęło mi się przed oczami podczas openingu - chyba zawsze zbyt bardzo wsłuchiwałem się w jego muzykę i dlatego to przeoczyłem...

pepsinapojbogow

Absolutnie tak - muzyka do Penny Dreadful jest wspaniała - zniewalająca, wciągająca bez reszty, obezwładniająca. Jest idealnym odzwierciedleniem klimatu tego serialu i nieodzowną jego częścią. Muszę tu wspomnieć o walcu skomponowanym dla Vanessy i Ethana (sezon 2, odcinek 7), bo to prawdziwa perełka - prostota, nostalgia, tęsknota i absolutne piękno - nie wyobrażam sobie muzyki, która lepiej oddałaby emocje towarzyszące tej parze!
O BAFTA nie wiedziałam - wspaniała wiadomość, gratulacje!

Auntie

Dokładnie! Utwór z siódmego odcinka drugiego sezonu urzekł mnie do tego stopnia, że poszukuję go od paru dni, niestety nie mogę go odnaleźć w sieci. Czy ktoś pomoże i poda tytuł?

prytwoman

Tytuł to chyba The Sound of True Love (albo sounds of true love), ktoś podawał go na youtubie, nie pamiętam dokładnie. Czytałam też gdzieś informację, że niebawem muzyka do drugiego sezonu ukaże się oficjalnie na płycie, także podejrzewam, że będzie można ją wkrótce kupić.

Auntie

Dziękuję za podpowiedź. Będę szukać. W razie czego, czekać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones