Adam Pawlikowski

8,0
12 382 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Adam Pawlikowski

TERESA TUSZYŃSKA to być może najpiękniejsza polska aktorka ("DO WIDZENIA... DO JUTRA", "CAŁA NAPRZÓD", "TARPANY").
No może jeszcze:
POLA RAKSA,
BARBARA BRYLSKA,
EWA KRZYŻEWSKA,
TERESA TUSZYŃSKA,
MAŁGORZATA BRAUNEK,
EWELINA WALENDZIAK...

Do widzenia, do jutra...

AutorAutor

tą ostatnią bym wykreślił jeden film to jeszcze nie aktorstwo a dorzuciłbym:
ELŻBIETA CZYŻEWSKA
GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA
EWA SZYKULSKA

lukasz78902

ANNA DYMNA jeszcze :)))

niebiesky

Krystyna Janda jeszcze. Aktorka dla niektórych kontrowersyjna, ale Kobieta dla mnie piękna była i nawet nadal jest :)

użytkownik usunięty
Witek_9

Specyficzna aparycja ale aktorka genialna.

AutorAutor

Nie wypisuj głupstw - Pawlikowski do śmierci pozostał kawalerem. Jego komiczne wątki i związki damsko-męskie opisują M.Hłasko w "Pięknych 20-letnich", L.Tyrmand w "Dzienniku 1954" i najśmieszniej A.Osiecka w "Szpetnych 40-letnich". Kobiety Pawlikowskiego po prostu nie interesowały.

lemarx

Mam przed sobą "Szpetnych czterdziestoletnich" A.Osieckiej i nie mogę pojąć na jakiej podstawie twierdzisz że "kobiety Pawlikowskiego po prostu nie interesowały"? Przecież Osiecka pisze wręcz coś przeciwnego. Może chodzi ci o to; "... był blisko z pewną lubianą aktorką (Tuszyńska?), ale rozwiało się to w smutnych okolicznościach, i później przez długie lata nie wciągnął się na dobre w żadną dziewczynę. Otaczały go jednak stale roje panien ...". Co w tym śmiesznego? Że nie mógł zapomnieć? Zdarzają się tacy, a może nawet takie :)

Witek_9

Bo z kilkoma z nich rozmawiałem osobiście (niestety nie z Teresą) i wiem to właśnie od nich :)

AutorAutor

AutorAutor, duby smalone pleciesz. Tuszynska NIE byla zona Pawlikowskiego. Facio nigdy sie nie ozenil...

zwyklak

To nie zmienia faktu, że Tuszyńska piękną kobietą była

nevout

O tym, że Teresa Tuszyńska była żoną Adama Pawlikowskiego przeczytałem na... filmwebie.

AutorAutor

Moim zdaniem filmwebowi nie warto ufać. Na stronie Teresy Tuszyńskiej napisane jest, że jej mężem był Jan Rafał Florian :)

coco29

I to jest akurat prawda, tyle, że autor tego wpisu zapomniał o nazwisku :) Jakość informacji filmwebu jest istotnie beznadziejna - zadufani "redaktorzy" powpisywali masę głupstw i nie mają intencji sprostowań, bo wiedzą lepiej :( Np. o Teresie Tuszyńskiej są takie bzdury, że aż wstyd, a tymczasem na stronie Wikipedii są zweryfikowane informacje, trzeba tylko umieć i chcieć przeczytać :(

lemarx

To nie jest kwestia zadufanych redaktorów - informacje może dodawać każdy użytkownik. Problemem są niekompetentni weryfikatorzy, którzy często nie mają żadnej wiedzy na temat akceptowanej informacji. Swoją drogą jeśli metoda weryfikacji polega tylko na dodaniu linka zewnętrznego, za którym znajduje się informacja, która ma być wystarczającym poświadczeniem autentyczności danych to lapsusów będzie wiele - Internet to kopalnia bzdur powstających na zasadzie, że wielokrotnie powtórzone kłamstwo staje się prawdą...

madz20

Nie tak łatwo coś dodać. Ja przez pewien czas usiłowałem sprostować bzdurny opis jednego filmu; podawałem linki do stron, daremnie. To nie była teoria, bo ja widziałem ten film, mało tego; mam go na DVD. Było to na zasadzie; gadał dziad do obrazu. W końcu dałem sobie spokój.

użytkownik usunięty
AutorAutor

1.Pola Raksa 
2.Barbara Brylska 
3. Anna Dymna 
4. Teresa Tuszyńska 
5. Elżbieta Starostecka 
 6. Barbara Kwiatkowska-Lass  
  Były najpiękniejsze.

Każdy ma swoje:-)
Halina Golanko - "Kolumbowie"
Nina Gocławska - "07 zgłoś się"
Hanna Bieniuszewicz - pani Ewa...
Anna Kaźmierczak - wczoraj
Elżbieta Zającówna
Bogusława Pawelec - "Przypadek"
Joanna Trzepiecińska - Łowca ostatnie starcie
Renata Dancewicz
Agnieszka Wagner - Ciemna strona Wenus
...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones