Adrian Załęgowski 

6,2
35 ocen gry aktorskiej
Adrian Załęgowski
Urodzony w 2006 roku w Warszawie, aktor, wokalista. W latach 2021-2022 Adrian wcielał się w rolę Sylwka Mazurka w serialu "Na Wspólnej". W latach 2023 - 2025 zagrał dwie różne role w serialu "Na sygnale” (Mikołaj oraz Pagaj), w "M jak Miłość" wcielił się w postać Witka, w "Przyjaciółkach" w kolesia, a w "Na dobre i na złe" w Romka. Na dużym ekranie zadebiutował w 2022 roku w roli chłopaka w komedii "8 rzeczy których nie wiecie o facetach". 
Adrian ma na swoim koncie również udział w reklamach i spotach telewizyjnych. W latach 2017-2022 uczęszczał do szkoły musicalowej Broadway Musical School, gdzie rozwijał swoje pasje: aktorstwo, śpiew i taniec. Jest laureatem kilku ogólnopolskich konkursów wokalnych. W 2023 roku dołączył do obsady musicalu "Metro" w Teatrze Studio Buffo, a w 2024 roku do obsady "Piotrusia Pana" w Teatrze Capitol jako Drobinka. Gra również w musicalu "Kalyani", który miał swoją ogólnopolską premierę w lutym 2024 roku i aktualnie jest wystawiany m.in. w warszawskim Teatrze Palladium, krakowskim Teatrze Variete oraz gdyńskim Teatrze Muzycznym. 
Od września 2025 Adrian jest studentem Akademii Teatralnej w Warszawie na kierunku Aktorstwo i Wokalistyka.
zobacz pełny życiorys
Nowość
Na razie nikt nie dodał wątku na forum. Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Na razie nikt nie dodał wątku na forum. Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy! Dodaj wątek na forum