Odtwórz Zwiastun nr 1 2:03

Zobacz Na wzgórzach Hollywood zwiastun

Film

Laurel Canyon

2002 1 godz. 43 min.
6,5 1 526
ocen
6,5 10 1 1526
2 353
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"35638","linkUrl":"/film/Na+wzg%C3%B3rzach+Hollywood-2002-35638","alt":"Na wzgórzach Hollywood","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/56/38/35638/6936137.2.jpg"}
Po przyjeździe do Los Angeles Sam z narzeczoną zamieszkują w domu matki i jej kochanka. Relacje między dwoma parami przybierają nieoczekiwany obrót.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Na wzgórzach Hollywood
Zwiastun nr 1 2:03
Na wzgórzach Hollywood - Zwiastun Nr 1 Na wzgórzach Hollywood - Zwiastun Nr 1

Laurel Canyon to ulica na wzgórzach Hollywood, gdzie mieszkają głównie muzycy i producenci. Legendarna producentka Jane (Frances McDormand) pracuje w swoim domowym studio nad nowym albumem grupy, której lider Ian, jest jednocześnie jej znacznie młodszym kochankiem. Po ukończeniu studiów medycznych na Harvardzie syn Jane - Sam (ChristianLaurel Canyon to ulica na wzgórzach Hollywood, gdzie mieszkają głównie muzycy i producenci. Legendarna producentka Jane (Frances McDormand) pracuje w swoim domowym studio nad nowym albumem grupy, której lider Ian, jest jednocześnie jej znacznie młodszym kochankiem. Po ukończeniu studiów medycznych na Harvardzie syn Jane - Sam (Christian Bale) i jego narzeczona Alex (Kate Beckinsale) przyjeżdżają do Los Angeles, aby kontynuować naukę. Praktyczna i rozważna para zamieszkuje w domu matki Sama. Alex jest coraz bardziej zafascynowana pełnym swobody życiem Jane i Iana, natomiast Sam nadal nie potrafi się porozumieć z nieprzewidywalną matką. Jednocześnie budzi się w nim uczucie do koleżanki ze stażu - Sary.

boxoffice
$4 412 203 na świecie
$3 663 356 w USA
$748 847 poza USA
studio
Sony Pictures Classics (przedstawia) / Antidote Films (I) / Good Machine (współudział)
tytuł oryg.
Laurel Canyon
inne tytuły
Ulica wolnej miłości Polska
Na wzgórzach Hollywood Polska
Więcej...
Film kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Joni Mitchell, która była inspiracją dla autorki scenariusza i reżyserki filmu Lisy Choldenko, do stworzenia postaci Jane jest pośród wykonawców w galerii zdjęć Jane.
W scenie imprezy w pokoju hotelowym Daniel Lanois, w rzeczywistości sławny producent muzyczny pojawia się w niewielkiej rólce.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • zakończenie

  emma95 ocenił(a) film na 7

  Czy ktoś mógłby być tak łaskawy i wytłumaczyć mi zakończenie bo najwyraźniej nie zrozumiałam...;)

 • 6/10

  spinster ocenił(a) film na 6

  Nareszcie! Nareszcie oglądam Bale'a w jakiejś offowej produkcji, w której ktoś dorównuje mu aktorsko! Mam tu na myśli oczywiście Frances McDormand. Poza tym czuję, że dostałam osobisty bonus w postaci sceny w aucie i jego napalonej miny, podczas rozmowy z Nataschą McElhone. Rozczuliły mnie również reżyserskie próby ... więcej

 • Moja opinia

  Grzesiubb ocenił(a) film na 7

  Obejrzałem już niemal wszystkie filmy z Bale'm i musze przyznać ,że nie wszystkie mu się udały, były lepsze (American Psycho) i gorsze (Velvet Goldmine) a ten jest taki sobie, średniak. Oby w nowych filmach w których zagra miał więcej szczęścia,bo talentu mu nie brakuje.

 • Laurel Canyon

  krasula_1 ocenił(a) film na 6

  ciekawy film ze świetną obsadą tylko zakończenie mnie nie satysfakcjonuje

 • Wolna miłość w Los Angeles

  Caligula ocenił(a) film na 7

  Christian Bale i Kate Beckinsale jako para akademickich sztywniaków, która jedzie w gościnę do matki jednego z nich, mieszkającej w L.A. producentki muzycznej. Film Lisy Cholodenko to taki dramat w wersji light: nie znajdziemy tu wielkich dylematów, ani tragedii. Cały fabularny szkielet ... więcej