Andrzej Stasiuk

7,8
38 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Andrzej Stasiuk

nie moge uwierzyc ze dotychczas nikt sie nie wysilil na komentarz do osoby pana Stasiuka. szczegolnie polecam jego autobiografię "jak zostałem pisarzem".

chinese_bomb

Filmweb jest stroną o filmie i kinie, nie zaś o literaturze. Oceniamy aktorów, scenarzystów, reżyserów. Jeżeli oceniać Stasiuka, to tylko za grę w filmie i za scenariusz, nie za książki. Jako ruski Alfons w "Gnojach" był świetny! Zagrał niczym rasowy kacap!

Cobra_Verde

nie rozumiem dlaczego nie mielibysmy tez oceniac jego pisarstwa, skoro jego proza stala sie podstawa do napisania scenariusza.

tarantula86msn_com

Jest tylko drobny szczegół: z dobrej książki można zrobić gówniany scenariusz i vice versa. Scenariusz filmowy różni się zasadniczo od książki, nawety wtedy, gdy autorem obydwu będzie ten sam człowiek.

Cobra_Verde

Dziś byłam na spotkaniu z autorem. Opowiadał, że nie jest zadowolony z żadnego z filmów. Fakt - "Gnoje" bez polotu, ale "Wino truskawkowe"- myślę- warte uwagi.

kingstons

Oba filmy bardzo dobre "Gnoje" może ciut gorsze, bo brakowalo mi zdjęć plenerowych jak w "Winie". rożne fabuły, laczy tylko Beskid Niski. Gnoje bardziej pochodzily mi pod filmy Pasikowskiego (niegrzeczni chłopcy, ucieczka przed czym i kimś, wulgaryzmy-mocne dialogi, twarde realia lat 90tych) , Wino truskawkowe to bardziej metafizyka, klimat, choć mamy watki kriminalne.

aliveinchains

to jest żyd, a nie Rosjanin (vel kacap)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones