Andrzej ZielińskiI

7,5
17 524 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrzej Zieliński

uzupełnienie

użytkownik usunięty

Andrzej Zieliński nie jest aktorem Teatru Ateneum! Trzeci sezon wystepuje na deskach Współczesnego. Odnosi tam wielkie i zasłużone sukcesy.
W ciągu ostatnich lat wystąpił w kilkunastu znaczących spektaklach Teatru Telewizji ( m.in."Czwarta Siostra", "Edward II", "Krótki kurs medialny") oraz w kilkunastu dobrych i bardzo dobrych filmach.
Świetne warunki fizyczne i po prostu talent - stale rozwijany przez aktora i reżyserów, powierzających mu ciekawe role, skromność i dystans do samego siebie, szacunek dla mistrzów i kolegów po fachu,a przede wszystkim podkreślanie ich wkładu przy tworzeniu spektaklu, kurtuazja i dobre maniery w stosunku do kobiet (i nie tylko) sprawiają, że z przyjemnością patrzę i podziwiam tego człowieka (tak, tak -człowieka, nie tylko aktora).
Świetne role teatralne (genialny jako Lilek Czech we"Wniebowstąpieniu", namiętny i komediowy Craze w"Namiętnej kobiecie", lekkomyślny Wiktor w"Bambini di Praga", stanowczy Lancaster w "Edwardzie II" itd.) czy mądry, uczuciowy i wrażliwy dr Pawica sprawiają, że grono młodych, zdolnych aktorów powiększyło się o jeszcze jednego - Andrzeja Zielińskiego. Mam nadzieję, że za kilka lat do słów "młody, zdolny " krytycy z czystym sumieniem dodadzą jeszcze "wybitny", czego Panu Andrzejowi życzę.
A tak prywatnie, tych którzy jeszcze nie widzieli spektakli we "Współczesnym" serdecznie zapraszam. Warto to zobaczyć i to nie tylko ze względu na udział Pana Andrzeja. "Współczesny
to jedyny teatr w Warszawie z ciepłą, tajemniczą atmosferą, ze świetnym zespołem artystycznym, ze świetnymi pomysłami reżyserskimi. W spektaklu biorą udział wszyscy, wszyscy są ważni, nie ma ról małych czy dużych (wystarczy przypomnieć Pana Olgierda Lukaszewicza,Bronisława Pawlika we "Wniebowstąpieniu" czy
cudowną Panią Danutę Szaflarską w "Bambini do Praga"). Fantastycznie dobrana muzyka, świetne układy taneczne ( we "Wniebowstąpieniu" genialny zarówno taniec "chocholi", jak i szał-ciał w wykonaniu Iwony Wszołkówny. Skrytykowane "Stracone zachody miłości" też polecam. Ja się nie nudziłam. I choć żaden z przystojnych facetów na scenie nie był wiarygodny w wyznawaniu miłosci, to sztukę obejrzę jeszcze raz!
Z teatralnymi pozdrowieniami!

użytkownik usunięty

news
Nie mam problemów (większych!) z obsługą komputera, rozumuję raczej logicznie, a tu proszę, niespodzianka-mój list trafił na listę dyskusyjną! Tego się nie spodziewałam! Ale skoro tu już jestem- mogę podyskutować!
Do wiadomości o Andrzeju Zielińskim mogę dodać jeszcze jedną. Ostatnio odkryłam, że Pan Andrzej użycza głosu bohaterom kreskówek, a na dodatek jeszcze całkiem udanie śpiewa. O tym, że świetnie tańczy można przekonać się podczas spektakli we Współczesnym (choć nie tylko- patrz:"Jej historia" w Teatrze Telewizji). Próbkę wokalu dał Pan Andrzej w serialu, śpiewając kolędy z doktorem Diablo (bardzo przepraszam, ten ciemnoskóry aktor jest uroczy, ale nie pamiętam jego nazwiska), ale tak śpiewająco swingującego jeszcze nie słyszałam! Efekt bardzo sympatyczny, tymbardziej, że w tle słychać uroczego Mariana Opanię. Także, droga Julo, polecam (hm, mam nadzieję, że nikogo nie obrażam) lżejszy repertuar z udziałem Pana Andrzeja, a mianowicie film rysunkowy pt."Arystokraci". A pół-żartem pół-serio czekam na wodewil lub musical z udziałem maestro Zielińskiego "na głównym wokalu".
Z pozdrowieniami.

użytkownik usunięty

*****
Droga Karolino z zainteresowaniem czytam Twoje komentarze.Widzę że dużo wiesz o Panu Andrzeju Zielińskim i Twój głos jest dla mnie cennym źródłem informacji.Teatr Współczesny mogę odwiedzić jedynie na stronie www, zostaje mi telewizja i kasety video jako mozliwość podziwiania dokonań tego aktora, który nie ukrywam intryguje mnie pod wieloma względami. Nie jestem znawczynią teatru ale z przyjemnością oglądam A. Zielińskiego w każdej roli i pewnie nie bez znaczenia jest tu Jego miła dla oka powierzchowność i urzekający głos.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones