Anna Popplewell 

Anna Katherine Popplewell

7,6
3 891 ocen gry aktorskiej
Anna Popplewell
Angielska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, znana przede wszystkim z roli Zuzanny Pevensie w "Opowieściach z Narnii".
Urodziła się 16 grudnia 1988 roku w Londynie jako najstarsza córka Andrew Popplewella i Debry Lomas. Ma dwójkę rodzeństwa, także aktorów. Jej młodszy brat Freddie wcielił się w postać Michaela Darlinga w filmie "Piotruś Pan".
Popplewell swoją edukację aktorską zaczęła w wieku 6 lat. Uczęszczała do Allsorts Drama School. Pierwsze kroki w showbiznesie postawiła w produkcji telewizyjnej z 1998 roku, pt. "Zatoka Francuza". Na dużym ekranie zadebiutowała mając 9 lat, epizodem w "Mansfield Park". Od tego czasu pojawiała się w rolach drugoplanowych w filmach takich jak "Mały wampirek" i "Dziewczyna z perłą" ze Scarlett Johansson. W 2001 roku zagrała Victorię w serialu telewizyjnym BBC "Miłość w zimnym klimacie".
Drogę do prawdziwej kariery otworzył jej cykl "Opowieści z Narnii" na podstawie powieści C.S. Lewisa, gdzie wcieliła się w postać Zuzanny Pevensi.
W 2007 roku zagrała w dwóch produkcjach studenckich: w "Pięciu rodzajach ciszy", za którą dostała nagrodę CUPPERS dla najlepszej aktorki drugoplanowej, oraz w "Makbecie" w OFS Studio w Oksfordzie, gdzie wcieliła się w postać Lady Makbet .
"Payback Season", oraz "Passengers" to obrazy z udziałem tej utalentowanej aktorki, które swoją premierę miały w 2012 roku.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 grudnia 1988

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 161 cm

mąż Sam Caird (od 14.05.2016)
Ma dwoje młodszego rodzeństwa: brata Freddiego i siostrę Lulu.
Na planie filmu "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" prowadziła dziennik, który został później opublikowany jako książka "O powstawaniu filmu - Narnia".
W 2010 roku otrzymała stopień licecjata z literatury angielskiej na Uniwersytecie Oksfordzkim w Oksfordzie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych