Odtwórz Zwiastun nr 1 1:51
Film

1999 1 godz. 52 min.
6,8 9 760
ocen
6,8 10 9760
3 348
chce zobaczyć
{"id":"1440","linkUrl":"/film/Mansfield+Park-1999-1440","alt":"Mansfield Park","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/14/40/1440/7555431.2.jpg"}
Fanny Price jest biedną dziewczyną, która mieszka u bogatego wujostwa. Na co dzień prowadzi dość bezbarwne życie,... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Mansfield Park
Mansfield Park (1999) Zwiastun nr 1 1:51
Mansfield Park | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 1999 | Film Fanny Price jest biedną dziewczyną, która mieszka u bogatego wujostwa. Na co dzień prowadzi dość bezbarwne życie, doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że jej niski stan majątkowy praktycznie przekreśla normalną przyszłość. W jej świecie, nie liczy się przecież osobowość kobiety, ważne są tylko pieniądze i pozycja społeczna. Tak naprawdę jedyną szansą na ciekawą egzystencję jest znalezienie bogatego męża , ale na to Fanny praktycznie nie ma ci liczyć. Dopiero przyjaźń z dobrze usytuowanym kuzynem Edmundem, który przede wszystkim docenia w niej kobiecość, powoli uświadamia Fanny, że przecież jeszcze nie wszystko stracone. Oczywiście między ta parą rodzi się w końcu gorące uczucie, ale jak zwykle u Jane Austen, zanim dojdzie do szczęśliwego finału, czeka nas wiele zabawnych i smutnych perypetii.

Fanny Price jest biedną dziewczyną, która mieszka u bogatego wujostwa. Na co dzień prowadzi dość bezbarwne życie, doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że jej niski stan majątkowy praktycznie przekreśla normalną przyszłość. W jej świecie, nie liczy się przecież osobowość kobiety, ważne są tylko pieniądze i pozycja społeczna. Tak naprawdęFanny Price jest biedną dziewczyną, która mieszka u bogatego wujostwa. Na co dzień prowadzi dość bezbarwne życie, doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że jej niski stan majątkowy praktycznie przekreśla normalną przyszłość. W jej świecie, nie liczy się przecież osobowość kobiety, ważne są tylko pieniądze i pozycja społeczna. Tak naprawdę jedyną szansą na ciekawą egzystencję jest znalezienie bogatego męża , ale na to Fanny praktycznie nie ma ci liczyć. Dopiero przyjaźń z dobrze usytuowanym kuzynem Edmundem, który przede wszystkim docenia w niej kobiecość, powoli uświadamia Fanny, że przecież jeszcze nie wszystko stracone. Oczywiście między ta parą rodzi się w końcu gorące uczucie, ale jak zwykle u Jane Austen, zanim dojdzie do szczęśliwego finału, czeka nas wiele zabawnych i smutnych perypetii.

boxoffice
$4 775 847 w USA
na podstawie
Jane Austen "Mansfield Park" oraz listy i wczesne szkice (powieść)
studio
Arts Council of England / British Broadcasting Corporation (BBC) / HAL Films / Więcej...
data produkcji
1999
tytuł oryg.
Mansfield Park
inne tytuły
Jonny Lee Miller grający Edmunda Bertrama, miłość Fanny Price, zagrał również w adaptacji "Mansfield Park" z 1983 roku. Wystąpił tam w roli brata Fanny, Charlesa.
Harfa o podwójnym wcięciu na której gra Mary Crawford została skonstruowana ok. roku 1810. Tymczasem akcja filmu dzieje się w roku 1806.
Muzyka grana na harfie nie pasuje do ruchu palców aktorki. Np. nuty najniższe powstają na najdłuższych strunach, które są dalej od grającego.
Dla większości fanów pisarstwa Jane Austen ekranizacja "Mansfield Park" autorstwa Patricii Rozemy będzie - delikatnie rzecz ujmując - zaskoczeniem. Fabuła to faktycznie ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 58%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych