Ansel Elgort 

8,0
17 410 ocen gry aktorskiej
Ansel Elgort
Ansel Elgort urodził się 14 marca 1994 roku w Nowym Jorku (Nowy Jork,USA). Jego rodzicami są Grethe Holby - reżyserka przedstawień operowych oraz Arthur Elgort  – fotograf mody pracujący dla magazynu "Vogue". Ma dwójkę starszego rodzeństwa - brata Warrena (montażystę filmowego) oraz siostrę Sophie, która poszła w ślady ojca i została fotografką. Ansel już jako dziecko pragnął zostać aktorem, piosenkarzem lub tancerzem. Gdy miał 9 lat jego mama zabrała go do School of American Ballet na przesłuchanie. Mimo że nienawidził baletu, szkolił się pod okiem trenerki Olgi Kostritzky, która stwierdziła wtedy, że Ansel nie będzie tancerzem baletowym, ale zostanie gwiazdą Broadwayu. W dzieciństwie wystąpił w takich spektaklach jak "Dziadek do orzechu" i "Jezioro Łabędzie", wystawianych w Lincoln Center for the Performing Arts. W wieku 12 lat zaczął pobierać profesjonalne lekcje aktorstwa. Uczęszczał do Fiorello H.LaGuardia High School. Podczas nauki w tej szkole wystąpił w spektaklu "Guys and Dolls".

Przez siedem lat był uczestnikiem corocznego letniego obozu artystycznego Stagedoor Manor, który kształci warsztat tysięcy początkujących aktorów.  Przed rozpoczęciem kariery aktorskiej brał udział w wielu sesjach dla magazynu "Vogue". Mimo tego, że często pozował jako model, praca ta nie przynosiła mu satysfakcji, więc postanowił skupić się na karierze aktorskiej.
Jego profesjonalnym debiutem aktorskim był występ w nowojorskim teatrze Off-Broadway w sztuce "Regrets", reżyserowanej przez Matta Charmana. Na dużym ekranie pojawił się w 2013 roku, wcielając się w postać Tommy'ego w filmie "Carrie". Rok później wcielił się w postać Caleba – brata tytułowej bohaterki w filmie "Niezgodna". W tym samym roku zagrał u boku Shailene Woodley w adaptacji powieści Johna Greena - "Gwiazd naszych wina" . Za tę rolę otrzymał nagrodę Teen Choice Award w kategorii "Najlepszego Aktora w Filmie Dramatycznym".Oprócz aktorstwa zajmuje się również tworzeniem muzyki elektronicznej pod nazwą Ansolo. W lutym 2014 roku ogłosił, że podpisał kontakt z wytwórnią Staar Traxx. Jego pierwsze nagranie "Unite" zostało wydane 21 kwietnia 2014 roku. W wolnym czasie lubi malować. Dużo czasu poświęca również fanom, udzielając się na portalach społecznościowych i zamieszczając filmiki na portalu vine. 
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 marca 1994

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 193 cm

Jego ojcem jest Arthur Elgort - fotograf mody.
Ma dwójkę starszego rodzeństwa: siostrę Sophie i brata Warrena.
Był brany pod uwagę do roli Henry'ego w filmie "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara". Angaż otrzymał Brenton Thwaites.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych