Anton Corbijn 

Anton Johannes Gerrit Corbijn van Willenswaard

7,5
345 ocen pracy reżysera
Anton Corbijn
Anton Corbjin jest uznanym i bardzo popularnym fotografikiem oraz reżyserem. Fotografował takie zespoły jak U2, REM; nakręcił także wiele teledysków - z jego usług korzystali m.in. Depeche Mode, Nirvana i Metallica.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 maja 1955

miejsce urodzenia: Strijen, Holandia

Corbijn unika nowoczesnej, pełnej przepychu techniki fotograficznej, preferując raczej bardziej surowy styl i często czarno-białą kolorystykę.
W 2012 roku był członkiem jury na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (Niemcy).
Proponowano mu nakręcenie filmu "Metallica Through the Never", zmuszony był jednak odmówić, ze względu na konflikt harmonogramów z kręconym przez niego filmem "A Most Wanted Man". Projekt objął zamiast niego Nimród Antal.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nowy dokument a tu cisza.

Dycha za Amerykanina :)

Uwielbiam jego zdjęcia. Są genialne!!! Mają duszę, głębię. W kwestii reżysera również spisuje sie rewelacyjnie ale jeśli miałabym wybierać to preferuje go w roli fotografa. Stał się moją inspiracją do tego,żeby poszerzyć swoje zainteresowania związane z fotografią. Niech robi to w czym jest dobry :). Kibicuje mu i...

To on wyreżyserował "Heart - shaped box" Nirvany oraz wiele z najlepszych teledysków Depeche Mode, m.in. "Personal Jesus", "Enjoy the silence", "Barrel of a gun". Ja mu daję 10/10.

Brakuje...

użytkownik usunięty

... "Devotional" (1993). Drodzy redaktorzy Filmweb, ten film otrzymał Grammy, come on!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones