Nimród Antal 

Nimród Ernő Antal

6,8
349 ocen pracy reżysera
Nimród Antal
Węgiersko-amerykański reżyser, scenarzysta i aktor. Urodził się w Los Angeles, w rodzinie węgierskich emigrantów. W 1991 roku, za radą swego ojca, przeniósł się na Węgry, gdzie rozpoczął studia na Akademii Teatru i Sztuki Filmowej w Budapeszcie (SZFE). Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w przemyśle filmowym i telewizyjnym, zaczynał od krótkiej formy, aż w końcu napisał i wyreżyserował film długometrażowy w języku węgierskim "Kontrolerzy", który zdobył wiele nagród, w tym specjalną Nagrodę Młodych na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2004 roku oraz nagrodę główną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago, a także nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej dla najlepszego reżysera. W 2005 roku wrócił do Los Angeles i kontynuował pracę w przemyśle filmowym i telewizyjnym w Hollywood.
Pierwszy amerykański film fabularny Antala to "Hostel (2005)Motel", z udziałem Kate Beckinsale i Luke'a Wilsona, który swą premierę miał 20 kwietnia 2007 roku. Drugi amerykański film "Opancerzony" miał premierę w grudniu 2009 roku. W 2009 roku Robert Rodriguez zatrudnił go jako reżysera filmu "Predators", który do kin trafił w 2010 roku.
W 2013 roku wyreżyserował fabularny film muzyczny "Metallica Through the" Never". Antal pojawiał się też jako aktor, w kilku węgierskich filmach, najbardziej znanymi z nich są "Blisko do miłości" i "Wybrzeże, zmierzch" w reżyserii Andrása Fésösa. Ma też na koncie niewielki występ w filmie Rodrigueza "Maczeta".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 listopada 1973

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

żona Patricia, syn
Wygrał festiwal filmów reklamowych w Cannes.
Wyreżyserował następujące teledyski:
- 1997 r. - "Szandál" - Warpigs;
- 1998 r. - "Rum a tejbe" - Irigy Hónaljmirigy, "Keverjük a betont" - Az Árral Szemben, "Két hétig egyedül" - Animal Cannibals;
- 1999 r. - "Halleluja" i "Androidő" - Quimby, "Nincs nő, nincs sírás", "Gyulafirátót" i "4 ütem" - Sub Bass Monster;
- 2000 r. - "Vato Loco" - Ganxsta Zolee és a Kartel;
- 2001 r. - "Tovább is van, mondjam még" i "Igaz vagy hamis" - Sub Bass Monster, "Mozdulj!" - Heaven Street Seven;
- 2002 r. - "Hoppá" - Quimby;
- 2004 r. - "Mákvirág" - Sub Bass Monster;
- 2007 r. - "Hol volt, hol nem volt" - Quimby.
W 1995 roku ukończył studia na Akademii Dramatu i Filmu w Budapeszcie (Węgry).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych