Archon 

Maciej Michalski

8,3
7 ocen pracy reżysera
Archon
Maciej Michalski urodził się 26 listopada 1981 w Sycewie. Już jako dziecko kręcił teledyski i filmy kamerą vhs, w których bohaterami byli jego rodzina lub natura, wszystko to, co go otaczało. Ogromne zamiłowanie do szeroko pojętej sztuki- malarstwa, fotografii, muzyki sprawiło, że rozpoczął studia na  Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Kierunkiem często przez niego podejmowanym w wielu działaniach artystycznych był video-art, łączony z realistycznym malarstwem. Z czasem próby te zaowocowały pierwszym filmem średniego metrażu – "Scanda" z 2003 roku, w którym połączył fascynacje malarstwem z ruchomym obrazem filmowym. Historia trzech kobiet, uwikłanych w związek myśli i ciał z muzyką Justyny Steczkowskiej stała się inspiracją do pisania kolejnych historii, tworzenia kolejnych filmów, w których światło, kolor przenikało w ukryte historie bohaterów. Tak w 2005 roku narodził się "Dom lalek", kolejny film artysty. Jego fascynacja miniaturowym światem, detalem, kreacją odrębnej rzeczywistości uwiła historię dziewczynki, która poprzez niewinną zabawę domkiem dla lalek, odkrywa sekretne pragnienia prawdziwych ludzi.

Przez kolejne lata Maciej Michalski zrealizował ponad 70 teledysków, głownie dla Justyny Steczkowskiej, Anity Lipnickiej, Basi Trzetrzelewskiej, De Mono, Cristiny Bien, Oany Cathaliny Chitu, Ireny Jaroskiej i wielu innych twórców muzyki popularnej i alternatywnej.  Na tym polu reżyser zdobył dwukrotnie nagrodę za najlepszy teledysk w Europie w 2010 i w 2011 roku.

W 2009 powstał kolejny film, tym razem fabularny – "Królowa śniegu" z główną rolą Ewy Kasprzyk, Teresy Lipowskiej i Jarosława Sacharskiego, który łączy w sobie typową dla artysty malarskość i kompozycje kadrów z przewrotnie potraktowaną baśnią. Jest on również kompozytorem muzyki do filmu, wzbogaconej wokalizami Justyny Steczkowskiej. Za ten film otrzymał dwie nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Los Angeles. W 2011 roku powstał film "Kanadyjskie sukienki" z główną rolą Anny Seniuk, Ewy Kasprzyk, Zofii Czerwińskiej, Piotra Polka, Eli Jarosik i Ewy Kolasińskiej. Jest to pierwszy film fabularny artysty, który odnosi się do jego korzeni, świata, z którego się wywodzi i o którym, z dystansem i przymrużeniem oka traktuje. Premiera kinowa filmu przypadła na luty 2013 roku.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 listopada 1981

miejsce urodzenia: Sycewo, Polska

Na razie nikt nie dodał wątku na forum . Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones