Arsenio Hall 

7,7
1 737 ocen gry aktorskiej
Arsenio Hall
Arsenio Hall przyszedł na świat 12 lutego 1956 roku w Cleveland w USA. Jest synem Anne i Freda Hall. Afro-amerykański aktor, komik, gospodarz talk show.
Kiedy był dzieckiem, występował jako magik.
Hall uczęszczał do Ohio University, gdzie należał do speech team (zespół mowy), między innymi z Nancy Cartwright (później podkładająca głos Barta Simpsona w "Simpsonach"). Następnie ukończył Kent State University. Arsenio zamieszkał w Los Angeles, by rozpocząć karierę komika. W tym czasie zaprzyjaźnił się z Eddiem Murphym.
Arsenio był głosem Winstona Zeddemore w "The Real Ghost Busters" (w latach 1986-87). W 1988 roku zagrał u boku Eddiego Murphy w komedii "Książę w Nowym Jorku". Z tej też roli jest najbardziej znany.
Od 2 stycznia 1989 do 27 maja 1994 Hall prowadził swój talk show "The Arsenio Hall Show". Hall za swój program otrzymał trzy nominacje do nagrody Emmy (1989 i 1990) oraz zdobył Nagrodę Amerykańskiej Publiczności (1990). Po zakończeniu emisji aktor miał tylko kilka niedużych występów w telewizji, np. w "Arsenio", gościnnie w serialach: "Stan wyjątkowy" czy "Norman w tarapatach".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 lutego 1956

miejsce urodzenia: Cleveland, Ohio, USA

wzrost: 180 cm

Jest absolwentem Uniwersytetu Stanowego w Kent.
Arsenio był 4 razy gospodarzem gali MTV Video Music Awards: 7 września 1988, 6 września 1989, 6 września 1990 oraz 5 września 1991. Każdaz owych gal odbyła się w Gibson Amphitheatre w Los Angeles.
Z Cheryl Bonacci ma syna Arsenia Cherona Halla Jr (ur. 1999).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Przecież on ma niebywały talent komediowy.

Duży talent, niestety nie wykorzystany w pełni. Arsenio prowadził swój talk show i poświęcił karierę aktorską. Szkoda, bo dziś być może należałby do czołówki hollywoodzkich aktorów komediowych.

super zagrał w książę w nowym jorku chyba najlepiej hehe :)

kurde jest taki smieszny z twarzy ze wystarczy ze na niego spojrze a juz sie smieje ;)doskonale go pamietam z filmu Ksiaze w Nowym Yorku:)

jw

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones