Audrey HepburnI

Audrey Kathleen Ruston

8,0
15 228 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Audrey Hepburn

Niedawno ukazała się nowa biografia dotycząca Audrey "Oczarowanie - życie Audrey Hepburn" autorstwa Donalda Spoto. Czy ktoś ją może już czytał?

Tuska_14

właśnie też jestem ciekawa opinii osób, które czytały tą biografię. zastanawiam się czy warto kupić :)

użytkownik usunięty
ana89

I ja przyłączam się do prośby o podzielenie się wrażeniami.

użytkownik usunięty

Jak wyżej




za krótki <br/>
za krótki <br/>
za krótki <br/>
za krótki <br/>

Ja już jestem po lekturze i z czystym sumieniem mogę polecić tą pozycję. Bardzo dużo ciekawych informacji cała masa cytatów i przypisów, ogólnie bardzo profesjonalnie napisana. Jeśli ktoś się interesuje Audrey to zdecydowanie powinien przeczytać.

ana89

Ja byłabym chętna na te ksiązke http://www.empik.com/audrey-hepburn-ksiazka,2305545,p ale nie ma jescze w jęz. polskim ;(( Ale bardzo fajne zdjęcia z róznych filmów z jej udziałem itd.

Tuska_14

Ja też już przeczytałam, czy raczej - pochłonęłam tą książkę. Jest fascynująca! Z jednej strony czyta się ją jak baśń, słodko-gorzką opowieść o życiu księżniczki, rozgrywającą się w świecie, którego już nie ma... Z drugiej strony, Audrey pozostaje w tym wszystkim zadziwiająco ludzka, niepewna siebie, z wahaniami nastrojów (i wagi ;-P), czasem niezdarna (rewelacyjna anegdota o przewróconej butelce wina na eleganckiej kolacji), zawsze oddana przyjaciołom i rodzinie. Polecam wszystkim fanom pani Hepburn i.. wszystkim nieśmiałym dziewczynom. :-)

elbereth

Książka jest cudowna, jestem już na ostatnich stronach i żałuję, że nie ma ich więcej. Gorąco polecam !

Tuska_14

ja dopiero zaczęłam, ale już mi się podoba:)

Tuska_14

A czy ktoś sie orientuje,czy ta biografia jest dostepna w bibliotekach? Czy raczej tylko w księgarniach?

Tuska_14

Ostatnio widziałam inną jej biografię, napisaną przez jej syna, Seana. Zawiera 300 fotografii, też tych prywatnych. może być baaardzo ciekawa. Jak "Oczarowanie".

audrey_h

jestem w trakcie czytania tej biografii :) i póki co jestem zachwycona. kto lepiej mógłby znać Audrey niż jej własny syn?
wiele z fotografii zamieszczonych w książce nigdy nie widziałam także polecam :)

annalaura

A mogłybyście napisać jaki jest tytuł tej biografii? :-)

elbereth

One nie, ale ja mogę :)

Pełny tytuł to:

Audrey Hepburn - Uosobienie elegancji

Wspaniała ksiązka, polecam!

Tuska_14

Dostałem na Walentynki i pochłonąłem 'Oczarowanie: Życie Audrey Hepburn' Donalda Spoto! Świetna książka, polecam wszystkim fanom!
Gdy przeczytałem o tym jak Audrey odeszła, i mimo bólu Jej twarz rozjaśniał Jej piękny uśmiech, popłynęły łzy...

bardotek69

Dokładnie:)
Była wspaniałą kobietą i świetną aktorką
Och, no i oczywiście też polecam tę biografię, ale nie tylko fanom;)

Tuska_14

A ,czy w tej biografii "Oczarowanie..." jest duzo fotografii ? I czy sa jakies wiadomości na temat filmów itd?

look_at_me_2

Fotografii jest około 30-40, przy czym część z nich to kadry z filmów (na szczęście nie te najbardziej znane i najczęściej powielane - książka zachowuje pod tym względem oryginalność). Pozostałe to zdjęcia z planów filmowych i wydarzeń towarzyskich, zdjęcia z młodości Audrey oraz zdjęcia z jej pracy dla UNICEFu.

Na temat filmów jest bardzo dużo ciekawych informacji, nie tylko dotyczących daty powstania, fabuły, etc., ale zwłaszcza tego, jak przebiegały prace, jakie nastawienie miała Audrey, i jak film został przyjęty przez publiczność i krytykę.

Naprawdę gorąco polecam! :-)

elbereth

Przyłączam się do polecania! ;P
Płakałam przy zdjęciu z umierającym dzieckiem na rękach...

elbereth

To ja teraz mam dylemat czy kupić "oczarowanie.." ,czy "Uosobienie elegancji" może ktoś doradzić ? ;]

look_at_me_2

zależy czy bardzo zależy Ci na zdjęciach, bo z tego co widziałam w 'oczarowaniu' jest ich dużo dużo mniej niż w 'uosobieniu elegancji'. ogólnie szata graficzna, czcionka w tej drugiej jest dużo lepsza niż w pierwszej, przynajmniej ja tak uważam. treści póki co nie mam jak ocenić ale za niedługo kupię 'oczarowanie', więc jak coś będę wiedzieć to dam Ci znać :)

najlepiej żeby wypowiedział się ktoś kto czytał obie książki.

annalaura

No własnie ,czy ktoś kto czytał obie może napisac cos więcej?

look_at_me_2

'Uosobienie elegancji' to bardziej album ze wspaniałymi, rzadkimi zdjęciami Audrey i wspomnieniami jej syna. Piękne wydawnictwo, którego pierwszy nakład wyszedł w 2005 roku i szybko się sprzedał, dlatego też muszą co jakiś czas robić dodruk (obecne wydanie to już chyba trzecie?).

'Oczarowanie' to raczej typowa biografia - historia Audrey od narodzin do śmierci.
Rzetelna i dokładna, bardzo ciekawa.

Jednak 'Uosobienie elegancji' to obraz Audrey odtworzony przez jej syna, i obraz ten jest tak piękny, że polecam właśnie tę książkę.
Zawiera przepiękne zdjęcia autorstwa Audrey, jej rysunki z dzieciństwa, obrazy, które namalowała, jako osoba dorosła oraz przepis na spaghetti jej autorstwa!

Polecam!

(I tak dzięki tej książce pokochacie Audrey jeszcze bardziej i od razu po lekturze jednej weźmiecie się za drugą! Jestem tego pewien :D !

bardotek69

A czy w "Uosobienie elegancji" jest coś na temat filmów w których grała Audrey? I czy w "oczarowanie..." są też ciekawe zdjęcia?

look_at_me_2

Tak, są informacje o filmach, m.in. ta, że ulubionym filmem Audrey była 'Zabawna buzia', oraz anegdoty z planu i ciekawostki, jak np. ta, że Humphrey Bogart nie uważał jej za dobrą aktorkę. Sean (syn) powiedział wtedy, że to niesprawiedliwe.
Na co ona odpaliła: 'Widocznie miał swoje powody'.
Audrey była bardzo skromna, taka kochana.
Albo np. jak po pierwszej projekcji 'Śniadania u Tiffany'ego', zaraz po 'złożeniu' filmu w całość, główny producent powiedział o 'Moon River':
'Film może być, ale trzeba wyrzucić z niego tę pieprzoną piosenkę.'
Na co Audrey poderwała się z krzesła i krzyknęła:
'Po moim trupie!'
Miała też jednak pazurka, gdy trzeba było :)
Zdjęcia są piękne, większości z nich nigdy nie widziałem.

Zaś 'Oczarowanie' zawiera także zdjęcia niezbyt oklepane, jednak jest ich dużo, dużo mniej i ich jakość nieraz nie jest zbyt dobra... Byłem zaskoczony bo nie wiem czy tylko w mojej książce tak jest, ale zdjęcia mają widoczną pikselozę - są w niezbyt dobrej jakości... Wszystkie są czarno-białe. No i papier jest zwyklejszy.

bardotek69

Po co Ci lepszy papier jeśli mogę wiedzieć? Też przeczytałam 'Oczarowanie' i jestem bardzo zadowolona! Ilość zdjęć jest w sam raz, do tego zdjęcia raczej niepublikowane i tu następny plus. Jeśli sięgam po biografię to chcę ją czytać, a nie oglądać obrazki, do których jest jakże przełatwy dostęp! Książka bardzo 'wygodna w czytaniu' i pod względem 'przychicznym i fizycznym', tak to ujmę ;-)

bardotek69

Po co Ci lepszy papier jeśli mogę wiedzieć? Też przeczytałam 'Oczarowanie' i jestem bardzo zadowolona! Ilość zdjęć jest w sam raz, do tego zdjęcia raczej niepublikowane i tu następny plus. Jeśli sięgam po biografię to chcę ją czytać, a nie oglądać obrazki, do których jest jakże przełatwy dostęp! Książka bardzo 'wygodna w czytaniu' i pod względem 'przychicznym i fizycznym', tak to ujmę ;-)

good_day

Jak dla mnie sama jakość wydawnictwa też ma znaczenie, chociaż oczywiście drugorzędne.
'Oczarowanie' mnie... oczarowało i uważam je za wspaniałą książkę, jednak chciałem zachwalić tę, która wyszła pierwsza i której nakład może się wkrótce skończyć i będzie ją trudniej dostać.
I tak obie powinny być przeczytane przez wszystkich którzy kiedykolwiek byli zauroczeni Audrey Hepburn, choćby po to by przekonać się jak wspaniałą Osobą była ta piękna aktorka.

bardotek69

A więc zabiorę się za czytanie tej pierwszej, jeśli uważasz, że warto ;-) cieszę się, że coraz więcej ludzi interesuję się niesamowitą aktorką, ze wspaniałą osobowością, Audrey ;-) pozdrawiam!

bardotek69

Ale mnie teraz zaciekawiliście! Miałam juś przedtem ochotę na tę książkę, ale teraz już nie mogę się jej doczekać! :) Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones