Barry Corbin I

Leonard Barry Corbin

7,1
2 345 ocen gry aktorskiej
Barry Corbin I
Barry Corbin jest znany z ról policjantów, żołnierzy i innych twardzieli, granych zarówno w telewizji, jak i na ekranach kin. Zyskał sławę występując, jako były astronauta, Maurice Minnifield, w "Northern Exposure".
Barry Corbin zaczął karierę od występów w teatrze, w rodzinnym Texasie. Następnie przeniósł się do Nowego Yorku, gdzie grał na Broadway'u. W 1977 roku przeprowadził się do Los Angeles i pisał tam sztuki do radia NPR (National Public Radio). Swoją filmową karierę zaczął w 1980 roku, kiedy to zagrał w filmach: "Any Which Way You Can", "Stir Crazy" i "Urban Cowboy". Corbin kontynuował swoją karierę w latach 80-tych i 90-tych, zazwyczaj w telewizyjnych produkcjach. Występował m. in. w "The Thorn Birds", "I Know My First Name is Steven", czy "Lonesome Dove", a także w uznanym "The Famous Teddy Z". Później nastąpiły role w takich popularnych filmach, jak "Honkytonk Man" (obok Clinta Eastwooda), "WarGames", "The Hot Spot", czy "Career Opportunities".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 października 1940

miejsce urodzenia: Lamesa, Teksas, USA

wzrost: 180 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Marie Elyse Soape (08.03.1965 - 31.12.1974, rozwód), syn Bernard (ur. 1970); 2. Susan Berger (29.05.1976 - 14.07.1993, rozwód), 2 synów: Jim Barry (ur. 26.05.1979) i Christopher (ur. 1982)
Ukończył Uniwersytet Texas Tech w Lubbock w Teksasie
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

i nie masz czasu na umieranie.

Rewelacyjny jest jako generał w tej grze. Ostatnio podczas oglądania "W dolinie Elah" zobaczyłam go i od razu wydał mi się znajomy, wbijam w jego filmografię no i proszę, to ten sam ;)

dziwne, że jest tak mało rozpoznawalny

się na propozycje roli w kontynuacji "Northern Exposure".

Niech ktoś doda do filmografii, że grał Maxa Tennysona w filmie "Ben 10: Alien Swarm" zastępując w tej roli Lee Majorsa (grającego dziadka Maxa w "Ben 10: Wyścig z czasem").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones