Ben Chaplin 

Benedict John Greenwood

7,2
3 584 oceny gry aktorskiej
Ben Chaplin
Ben Chaplin dorastał w Windsorze, w dzielnicy Hampshire w Anglii. Ma dwójkę starszego rodzeństwa. Zadebiutował w wieku lat 16, a wkrótce potem pobierał nauki w Guildhall School of Music and Drama. Aktorstwo jest wysoko cenioną profesją w Anglii, zwłaszcza teatr. Ben całkiem szybko dał się zauważyć, otrzymując nominację do nagrody Oliviera (angielska wersja nagrody Tony), za rolę w "The Glass Menagerie" ("Szklana Menażeria").
Chaplin pracował również dla BBC2 (jedna z angielskich sieci telewizyjnych), pracując nad kilkoma filmami, miniserialami i kreując rolę w serialu telewizyjnym "Game On". Zaryzykował i wzmocnił swój wizerunek grając w dwóch produkcjach Merchanta Ivory'ego: "Okruchy Dnia" i "Feast of July".Chaplin dość późno trafił do Hollywood. W czasie swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych zgłosił się na przesłuchanie do filmu "Jak pies z kotem". Z niemałym sukcesem odegrał tę rolę i został niejako przedstawiony publiczności amerykańskiej.Chaplin grał także u boku Jennifer Jason Leigh w filmie Agnieszki Holland będącym adaptacją klasycznej powieści Henrego Jamesa - "Plac Waszyngtona". Pojawł się też w nominowanym do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej filmie Terrence'a Malicka "Cienka czerwona linia". Potem były występy w "Straconych duszach", "Dziewczynie na urodziny" i "Śmiertelnej wyliczance".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 lipca 1970

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 180 cm

nagrody: 1 nagroda

Miał zagrać rolę Matthew Malone'a w serialu "Game On!", ale zamiast tego przyjął zaoferowaną mu posadę w filmie "Jak pies z kotem", a w jego miejsce zaangażowano Neila Stuke'a.
Ukończył aktorstwo w Guildhall School of Music and Drama w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Ma trójkę rodzeństwa - siostry Sarah i Rachel oraz brata Justina.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych