Film

2016 2 godz. 14 min.
6,9 50 003
oceny społeczności
6,9 10 1 50003
33 285
chce zobaczyć
{"rate":5.66667,"count":3}
Historia byłego pracownika CIA i NSA Edwarda Snowdena, który ujawnił prasie ściśle tajne dokumenty, doprowadzając do największego przecieku zastrzeżonych informacji w historii USA.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Satelita Najlepszy scenariusz adaptowany w roku 2017 dla Kieran Fitzgerald, Oliver Stone Brązowa Żaba Najlepszy operator w roku 2016 dla Anthony Dod Mantle
Snowden
Zwiastun nr 5 (polski)
Snowden
Zwiastun nr 4 (polski)
Snowden
Zwiastun nr 3 (Comic Con)
Snowden - Zwiastun Nr 5 (polski) Snowden - Zwiastun Nr 5 (polski)

Trzymający w napięciu thriller sensacyjny o najsłynniejszym demaskatorze naszych czasów – Edwardzie Snowdenie (w tej roli Joseph Gordon-Levitt) w reżyserii trzykrotnego zdobywcy Oscara Olivera Stone'a. Pracujący dla służb specjalnych Edward Snowden decyduje się ujawnić ściśle tajne informacje dotyczące nielegalnego podsłuchiwania przezTrzymający w napięciu thriller sensacyjny o najsłynniejszym demaskatorze naszych czasów – Edwardzie Snowdenie (w tej roli Joseph Gordon-Levitt) w reżyserii trzykrotnego zdobywcy Oscara Olivera Stone'a. Pracujący dla służb specjalnych Edward Snowden decyduje się ujawnić ściśle tajne informacje dotyczące nielegalnego podsłuchiwania przez rząd Stanów Zjednoczonych milionów ludzi na całym świecie. Wypowiada wojnę najpotężniejszym. Niespotykany dotąd wyciek kompromitujących danych w historii USA stawia na nogi wszystkie służby. Zaczyna się wyścig z czasem. Amerykański rząd ma tylko jeden cel – złapać Snowdena.

boxoffice
$21 587 519 w USA
$15 691 920 poza USA
budżet
$40 000 000
dystrybucja
M2 Films
studio
Endgame Entertainment / Onda Entertainment
inne tytuły
Sacha (tytuł roboczy) Niemcy
The Snowden Files (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Emilia Clarke i Margot Robbie otrzymały propozycję zagrania roli Lindsay Mills.
Shailene Woodley trenowała taniec na rurze do roli Lindsay Mills.
Kiedy Snowden kopiuje pliki z komputera NSA na swoją kartę pamięci, obserwując okno kopiowania możemy zauważyć, że komputer zmienia pomiędzy ujęciami swój system operacyjny z Windowsa 7 na Windows 8.1, a potem z powrotem na Windows 7.
Brzydka prawda
kulak4 ocenił(a) film  na 
Po ponad dekadzie uśpienia, Stone powraca w dobrym stylu, prezentując autorski wigor godny nastolatka (...). Scenarzyści sprawnie wymieszali elementy obyczaju, ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 84%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.