film

Plac Waszyngtona

Washington Square
1997
1 godz. 55 min.
7,2 4 316
ocen
7,2 10 1 4316
3 039
chce zobaczyć
7,6 5
ocen krytyków
Catherine przez całe życie zmagała się ze wspomnieniem uroczej, przedwcześnie zmarłej matki. Gdy zakompleksiona kobieta poznaje przystojnego Morrisa, jej ojciec zniechęca ją do małżeństwa. Więcej Mniej
Plac Waszyngtona zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Zrealizowany na podstawie klasycznej powieści Henry Jamesa "Plac Waszyngtona" opowiada historię młodej dziedziczki Katarzyny Slopper. Córka bogatego, dystyngowanego lekarza jest ofiarą jego wiecznych pretensji o to, że brakuje jej urody, wdzięku, czaru i finezji zmarłej matki. Upokarzana i gnębiona Katarzyna wyrasta na nieśmiałą,Zrealizowany na podstawie klasycznej powieści Henry Jamesa "Plac Waszyngtona" opowiada historię młodej dziedziczki Katarzyny Slopper. Córka bogatego, dystyngowanego lekarza jest ofiarą jego wiecznych pretensji o to, że brakuje jej urody, wdzięku, czaru i finezji zmarłej matki. Upokarzana i gnębiona Katarzyna wyrasta na nieśmiałą, niezdarną, zakompleksioną kobietę, pewną kandydatkę do staropanieństwa. Do czasu gdy na horyzoncie pojawia się Morris Townsend, przystojny chłopak bez grosza przy duszy. Zaleca się do dziewczyny, ta zaś zakochuje się w nim dziko i bezgranicznie. Ponieważ Katarzyna dziedziczy ogromny majątek, jej ojciec zamiary Morrisa uważa za oczywiste. Ona jednak, zachęcona przez romantyczną ciotkę, wierzy w miłość wybranka. Gdy Morris prosi ją o rękę, doktor przystępuje do ostatecznego ataku. Przekonuje córkę, że ktoś o urodzie, wdzięku i reputacji jej ukochanego może być zainteresowany wyłącznie majątkiem takiej dziewczyny jak ona. Katarzyna musi podjąć decyzję, od której zależy jej przyszłość i szczęście.

boxoffice
$1 851 761 w USA
na podstawie
Henry James (powieść)
studio
Hollywood Pictures (przedstawia) / Alchemy Filmworks (współudział) / Caravan Pictures (współudział) / Więcej...
tytuł oryg.
Washington Square
inne tytuły
Film kręcono w Baltimore (Maryland, USA) oraz na przełęczy Minaret Summit w górach Sierra Nevada (Kalifornia, USA).
Kto dziś kocha szczerze? Czy w gonitwie codziennych spraw zastanawiamy się nad siłą naszych uczuć? Czy stanowią one treść naszego życia? Jakże często wybieramy na partnerów osoby, które wydają się stanowić dobrą partię albo mają podobne zainteresowania czy temperament. Tak często decydujemy się na pozornie "grzeczne" i "ułożone" życie na pokaz.... więcej
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Owszem, film niezły.

  IrenaSz ocenił(a) film na 7

  Ale zdecydowanie wolę starą wersję "Dziedziczka" - z Olivią de Havilland i Montgomery Cliftem.

  7
  • odpowiadam- NIE! NIE kochał.
   Bo czy można żyć z ukochaną osobą za "10 tys. rocznie?". Oczywiście, że można! Jest to możliwe! Ale nie dla kogoś kto "oczkuje 30 tysięcy"!

   3
   • Arcydzieło.

    nyan ocenił(a) film na 10

    Film bardzo dobry, powiedziałabym wręcz: wybitny. Nie jest typowym filmem o nieszczęśliwej miłości, choć ten motyw jest znany i często wykorzystywany. Takich filmów jest wiele i trzeba się bardzo naprawcować, aby nie wyszła kolejna z rzędu historia niechcianej miłości.
    Gra aktorska Jennifer Jason Leigh...

   • Wszystko nie tak... 

    klikk12 ocenił(a) film na 6

    Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

   • Catherine

    The30sLady ocenił(a) film na 7

    wygląda DOKŁADNIE TAK SAMO jak Molly Hooper z "Sherlocka"!
    Aż nie mogłam uwierzyć, że są tak bardzo podobne!