Bernie Mac 

Bernard Jeffery McCullough

7,4
4 525 ocen gry aktorskiej
Bernie Mac
Bernie Mac urodził się i dorastał w Chicago. Zadebiutował na małym ekranie w serialu komediowym telewizji HBO "Russell Simmons' Def Comedy Jam". Zauważono go i obsadzono w filmie fabularnym "Mo' Money". Pojawił się też w innych filmach - w komedii Eddiego Murphy'ego i Martina Lawrence'a "Życie", w "House Party 3", "How To Be a Player", "What' the Worst That Could Happen?". Zagrał postać Bosley'a w filmie "Aniołki Charliego: Zawrotna Szybkość"(2003).
Berenie Mac występował początkowo w niewielkich salkach klubowych Chicago, jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich komików, którego występy gromadzą liczne tłumy. Mac jest głównym bohaterem "The Bernie Mac Show", programu opartego luźno o wątki z życia komika i autorem książki zatytułowanej "I Ain't Scared of You".
Mac brał udział w popularnym tour "Królowie komedii", gdzie jego celne i aktualne żarty zdobyły sobie duże powodzenie. Sukces trasy dał początek filmowi Spike'a Lee, "The Original Kings of Comedy", który przyniósł zysk w wysokości blisko 40 milionów dolarów.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 5 października 1957

data śmierci: 9 sierpnia 2008

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

wzrost: 191 cm

Złoty Satelita
Zdobył 2 nagrody Złoty Satelita, 2 inne nagrody oraz 21 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Rhonda McCullough (od 1977 do jego śmierci), córka Je'Niece
W lutym 2005 roku aktor ujawnił, że od 1983 roku cierpi na sarkoidozę.
Ma dwóch braci.
Zmarł w Chicago (Illinois, USA) z powodu powikłań po zapaleniu płuc.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych