Bernie Mac 

Bernard Jeffery McCullough

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":4037,"rate":7.401040376517216,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":85,"rate":7.588235294117647,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":8,"rate":7.875,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":9,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,4
4 037 ocen gry aktorskiej
Bernie Mac
Bernie Mac urodził się i dorastał w Chicago. Zadebiutował na małym ekranie w serialu komediowym telewizji HBO "Russell Simmons' Def Comedy Jam". Zauważono go i obsadzono w filmie fabularnym "Mo' Money". Pojawił się też w innych filmach - w komedii Eddiego Murphy'ego i Martina Lawrence'a "Życie", w "House Party 3", "How To Be a Player", "What' the Worst That Could Happen?". Zagrał postać Bosley'a w filmie "Aniołki Charliego: Zawrotna Szybkość"(2003).
Berenie Mac występował początkowo w niewielkich salkach klubowych Chicago, jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich komików, którego występy gromadzą liczne tłumy. Mac jest głównym bohaterem "The Bernie Mac Show", programu opartego luźno o wątki z życia komika i autorem książki zatytułowanej "I Ain't Scared of You".
Mac brał udział w popularnym tour "Królowie komedii", gdzie jego celne i aktualne żarty zdobyły sobie duże powodzenie. Sukces trasy dał początek filmowi Spike'a Lee, "The Original Kings of Comedy", który przyniósł zysk w wysokości blisko 40 milionów dolarów.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 5 października 1957

data śmierci: 9 sierpnia 2008

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

wzrost: 191 cm

Złoty Satelita
Zdobył 2 nagrody Złoty Satelita, 1 inna nagroda i 21 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Rhonda McCullough (od 1977 do jego śmierci), córka Je'Niece
W lutym 2005 roku aktor ujawnił, że od 1983 roku cierpi na sarkoidozę.
Ma dwóch braci.
Zmarł w Chicago (Illinois, USA) z powodu powikłań po zapaleniu płuc.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych