Blythe Danner 

Blythe Katherine Danner

7,4
4 795 ocen gry aktorskiej
Blythe Danner
Ma w swoim dorobku liczne role filmowe, telewizyjne i teatralne. Zagrała m.in. w "Homage", "Książę przypływów" (The Prince of Tides) w reżyserii Barbry Streisand, "Alice" Woody'ego Allena, "Brighton Beach Memoirs", "Wielki Santini" (The Great Santini) z Robertem Duvall, "Miejski obłęd" (Mad City) z Johnem Travoltą, "Z archiwum X - Film" (The X-Files), "Podróż przedślubna" (Forces of Nature) z Sandrą Bullock, "Love Letter" z Kate Capshaw i "Invisible Circus" z Cameron Diaz.

Na małym ekranie możną ją było oglądać w takich filmach jak: "Judgement", za rolę w którym otrzymała nominację do Cable ACE Award, "A Love Affair: Eleanor and Lou Gehrig's Story", "Too Far to Go", "Guilty Conscience" z Anthony Hopkinsem.

Także jej teatralny dorobek robi spore wrażenie. Zdobyła nagrodę Tony za debiut w produkcji "Butterflies Are Free" oraz nominacje do Tony za "Tramwaj zwany pożądaniem" (A Streetcar Named Desire) i "Betrayal" Harolda Pintera. Danner od 1980 roku jest członkiem Williamstown Theater Festival i występowała na deskach takich teatrów jak: Theater Company of Boston, Trinity Square Playhouse, Mark Taper Forum w Los Angeles, Repertory Company of Lincoln Center w Nowym Jorku.

Wiele jej ról to role w produkcjach takich klasyków jak Szekspir, Czechow, George Bernard Shaw czy Tennesse Williams.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 lutego 1943

miejsce urodzenia: Filadelfia, Pensylwania, USA

wzrost: 170 cm

Emmy
Zdobyła 2 nagrody Emmy, inną nagrodę oraz 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Bruce Paltrow (14.02.1969 - 03.10.2002, jego śmierć), 2 dzieci: Gwyneth (ur. 27.09.1972) i Jake (ur. 26.09.1975)
Ma trójkę rodzeństwa: Dorothy, Williama i Harry'ego.
W 1965 roku ukończyła Bard College w Dutchess County (Nowy Jork, USA).
W latach 2011-2015 reklamowała lek Amgen na osteoporozę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych