Bogusław Wołoszański

9,5
427 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bogusław Wołoszański

W jednym się mylił. Otóż Adolf Hitler nie popełnił samobójstwa, tylko został uduszony przez jego "nadwornego" SS-Mana. Odsyłam was do książki w której człowiek opisuje prawdziwą relację z tego co naprawdę było.

Hugh Thomas - "Sobowtór" Tajemnice berlińskiego bunkra.

Gorąco polecam.

nudecroft

Teorii na teamt śmierci Hitlera jest pełno

LordWieslaw55

Tak tylko jest wielce prawdopodobne iż taka sytuacja miała miejsce jak jest opisane w książce, to nie jest jakaś beletrystyka tylko fakty.

nudecroft

byłeś tam? :) to kolejna hipoteza...

mikagb___

No cóż, przeczytaj książkę, to nie jest żadna beletrystyka tylko fakty.

nudecroft

pierwsze słyszę,przecież żaden szanujący się historyk nie zaprzecza że hitler popełnił samobójstwo, jest to uważane za powszechny i OCZYWISTY fakt!a wszelkie inne teorie są traktowane jako spiskowe,tak samo jak to że hitler uciekł,u-bootem wraz z ewą braun do argentyny i gdzie zmarł w 1962 r.i nawet doczekał się z nią córek,pozdrawiam nudecroft

dj_carlos

No ja wiem że jest dużo teorii spiskowych ale w tej książce facet relacjonuje to co zaszło a więc jest wielce prawdopodobne że Adolf Hitler został faktycznie uduszony przez swojego nadwornego SS-Mana. To był wiernie spisany raport co zaszło wtedy w bunkrze i ja wierzę że napisali prawdę, tak nawiasem mówiąc po co mieliby wymyślać fikcyjną opowieść? tak więc to była szczegółowa relacja z tego co tam się wydarzyło. W tej sytuacji która miała miejsce Hitler zachowywał się jakby postradał rozum, kazał wszystkim walczyć do końca a jak wiadomo to był już koniec wojny a on wręcz oszalały i apodyktyczny kazał wszystkim zostać na miejscu i bronić się do końca i wtedy się stało - jego człowiek postanowił udusić Adolfa i tak zrobił, poczytaj sobie bo warto. Pozdrawiam serdecznie

dj_carlos

Hitler był wówczas szaleńczo obłąkany w swoim szaleństwie i dlatego musiało się wydarzyć to co się stało i to było nieuniknione.

nudecroft

podaj imię i nazwisko tego ss-mana

dj_carlos

Nie mogę odnaleźć tego fragmentu, widać muszę przeczytać książkę jeszcze raz żeby to odnaleźć ale znajdę.

dj_carlos

Ten gość co zamordował Hitlera to Linge

dj_carlos

Heinz Linge

nudecroft

Bibliografia :

Nerinegun, Eva Braun : Hitler's Mistress (London : Frewin, 1968)

Heusermann Käthe, rozmowa osobista

Trevor-Roper, Last Days of Hitler (5th edn), pp. 149-50

O' Donnell, op. cit., p. 138

News of the World, 23 October 1955

nudecroft

tylko że wiesz po wojnie,ludzie którzy byli w bunkrze z hitlerem,,mówili sprzeczne ze sobą zdania jak umarł hitler,mało tego sami zmieniali zeznania być moze mówili nie to co było naprawdę,tylko to co pasowało ruskom,którzy ich więzili i torturowali,a po wyjsciu na wolność ich, tak nadal było ciągle kilka wersji jak zmarłzamiast zbiegać się do jednej,a przeciez jak byli wolni nic nietrzymało ich by nadal kłamali,reasumując cyba nigdy w 100 % nie poznamy jak hitler zginął na pewno,przy czym teoria o uduszeniu przez lingego jest co najmniej dziwna tym bardziej że hitler kupił sobie przed śmiercią dla siebie i ewy braun cyjanek potasu i pistolet,więc jednak może to zostawmy historykom,bo choć w szczegółach sie trochę mylili,aha jeszcze jedno nudecroft skoro linge udusił hitlera to kto o tym powiedział niby?sam linge?

dj_carlos

Co do Twojego ostatniego zdania to też się nad tym zastanawiam kto przekazał te informacje. Natomiast jeśli chodzi o postać Hitlera to wg mnie Hitler był zbyt tchórzliwy na to by sam się zabić, opieram się tu na pewnych zdarzeniach historycznych które opisywały charakter Hitlera. Dalej książka opisuje ostatnie momenty życia Hitlera w których Hitler jak oszalały karze do końca bronić się, tak jak to napisałam wcześniej. Co do tego jak Hitler zginął powiadasz że nie ma takich wiarygodnych źródeł, no więc być może tak, no ale komuś lub czemuś trzeba wierzyć więc byłabym skłonna przychylić się do tego co napisali w książce z resztą skądinąd bardzo dobrej książce, polecam.

nudecroft

Hitler nie umarł w Berlinie,zbiegł do Argentyny,gdzie umarł w 1962 roku.

kinoman02

Takie są teorie ale niczym nie potwierdzone. Nie da się tego udowodnić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones