Bolec 

Grzegorz Borek

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":933,"rate":6.683815648445874,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":4,"name":"music","above5p":false,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":13,"rate":7.923076923076923,"desc":"ocen","profession":"muzyki"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":5,"rate":6,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":4,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,7
933 oceny gry aktorskiej
Bolec
Grzegorz Borek, szerzej znany po prostu jako Bolec, to jeden z pionierów polskiego hip-hopu. Na scenie muzycznie debiutował w zespole Homo Twist (zespół Macieja Maleńczuka). W 1997 roku nagrał pierwszą swoją płytę solową w klimatach hip-hopu. Album "Żeby było miło" był jednocześnie tłem jego filmowego debiutu - jego kawałki wykorzystano w produkcji "Poniedziałek", w której zagrał główną rolę. Ta kreacja przyniosła mu nagrodę za najlepszą rolę męską na festiwalu w Koszalinie. Bolec zagrał jeszcze znaczące role we "Wtorku" i "Chaosie" oraz w serialach "Pitbull" i "Sex FM". Występował również w teatrze telewizji.

Swoją ostatnią rolę zagrał w filmie "U Pana Boga za miedzą". Artysta zmarł przedwcześnie 26 lutego 2009 roku.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 20 lipca 1971

data śmierci: 26 lutego 2009

miejsce urodzenia: Kraków, Polska

wzrost: 184 cm

nagrody: 1 nagroda

Zmarł w Krakowie (Polska). Pochowany tamże na cmentarzu w Borku Fałęckim przy ul. Zawiłej. Prawdopodobnie przyczyną śmierci było samobójstwo.
W 1997 roku wydał swoją jedyną solową płytę "Żeby było miło".
Karierę muzyczną rozpoczynał od grania na perkusji w zespole Homo Twist.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych