[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":2155,"rate":8.731322505800463,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,7
2 155 ocen gry aktorskiej
Krzysztof Dzierma
Urodził się w Kętrzynie 29 maja 1959 roku. Nie jest zawodowym aktorem, jego pasją jest komponowanie muzyki do przedstawień teatralnych, głównie dla dzieci. Spod jego ręki wyszło ponad 130 utworów. Tworzył także muzykę do przyrodniczych filmów dokumentalnych, a także do spektakli telewizyjnych. Jest kierownikiem muzycznym Białostockiego Teatru Lalek i pedagogiem na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku. W późnych latach 80. był drugim dyrygentem Chóru Akademii Medycznej w Białymstoku.
Znany  jest przede wszystkim z roli w 3 filmach Jacka Bromskiego z serii "U Pana Boga...", gdzie wcielił się w postać księdza proboszcza. Jak dotąd jest to jego jedyna przygoda z filmem. Mimo to przez wielu ludzi jest mylony z księdzem Antonim.
W życiu prywatnym jest człowiekiem skromnym i w wolnym czasie zajmuje się uprawianiem ogrodu i dbaniem o swoje gospodarstwo. Jego pasją było kolekcjonowanie łańcuchów oraz starych kluczy.
Z zamiłowania do swojej rodzinnej wsi i jej uroków, w czasach komuny, parokrotnie odmówił wyjazdów na tournée muzyczne do krajów spoza żelaznej kurtyny.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 maja 1959

miejsce urodzenia: Kętrzyn, Polska

Krzysztof Dzierma - polski aktor niezawodowy, kompozytor muzyki teatralnej. Kierownik muzyczny Białostockiego Teatru Lalek.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych