Bono I

Paul David Hewson

8,8
222 oceny gry aktorskiej
Bono I
Jedna z najwybitniejszych postaci światowej sceny muzycznej, wokalista wielokrotnie nagradzanej, słynnej irlandzkiej grupy U2. Ostatnio wiele czasu poświęca działalności charytatywnej, bierze także czynny udział w przeróżnych inicjatywach społecznych. Swoich sił próbował również w filmie: jest twórcą scenariusza do filmu Million Dollar Hotel. Utwory jego i U2 znalazły się na ścieżkach dżwiękowych do wielu filmów.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 maja 1960

miejsce urodzenia: Dublin, Irlandia

wzrost: 168 cm

żona Ali Hewson (od 21.08.1982), 4 dzieci: 2 córki - Jordan (ur. 10.05.1989) i Memphis Eve (ur. 07.07.1991) oraz 2 synów - Elijah Bob Patricius Guggi Q (ur. 17.08.1999) i John Abraham (ur. 20.05.2001)
Ma starszego brata Normana.
Wystąpił w następujących reklamach:
- 1997 r. - spot promocyjny BBC "Perfect Day" (także kampania charytatywna w ramach akcji "BBC Children in Need"; razem z Lou ReedemSkye EdwardsDavidem BowieSuzanne VegaEltonem Johnem, Boyzone, Lesley Garrett, Burning Spear, Thomasem AllenemHeather SmallEmmylou HarrisTammy WynetteShane McGowanemDr. JohnemRobertem CrayemHuey MorganemIanem Broudie, Gabrielle, Evanem DandoCourtney PineBrettem AndersonemJoan ArmatradingLaurie AndersonTom Jones);
- 2004 r. - iPod firmy Apple (razem z The EdgeLarrym Mullenem Jr. i Adamem Claytonem);
- 2005 r. - kampania charytatywna "Make Poverty History" ("Niech ubóstwo przejdzie do historii") na rzecz dzieci umierających z powodu biedy.
Był jednym z organizatorów drugiego Live Aid (Live 8) - koncertu na rzecz najbiedniejszych krajów Afryki, który odbył się 2 lipca 2005 r.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

to chyba najbardziej porządny gość w całym tym show-biznesie. nie ćpa nie pije, nie pali (chociaż,akurat tego nie jestem pewny),miał i ma nadal tą samą żonę, która nie jest osobą publiczną,tak jak jej mąż, nie zdradza, nie romansuje, odpisuje na każdy autograf, nawet jak zajmuje mu to ze 2 godziny. no i oczywiście jego...

więcej

j. w t.

Moim zdaniem:
1. Pride
2. With or without you
3. Stay
4. Bloody sunday
5. Gloria
Jest jeszcze wiele innych np: desire, Angel of Harlem, unforgottable fire itd...

...niech ktoś je na litość Boską zmieni

?