Larry Mullen Jr. 

Lawrence Joseph Mullen Jr.

6,5
16 ocen gry aktorskiej
Larry Mullen Jr.
Larry Mullen urodził się i wychował w Artane - północnej dzielnicy Dublina. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął na początku lat 70, ucząc się gry na perkusji u Joe Bonnie`ego - najpopularniejszego irlandzkiego perkusisty. Swoją pierwszą perkusję otrzymał od siostry Cecilii, która kupiła mu ją za 17 funtów. W 1976r, na szkolnej tablicy w Mount Temple Comprehensive School umieścił słynne już dziś ogłoszenie poszukujące muzyków do wspólnego grania, stając się tym samym założycielem zespołu, który wkrótce miał podbić świat jako U2. Tak naprawdę, jak twierdzi Larry, zespół powinien nazywać się The Larry Mullen Band, czyli Zespół Larry`ego Mullena. Zdobył z nim 14 nagród Grammy, 8 brytyjskich nagród muzycznych Brit Awards, a indywidualnie nagrodę magazynu "Hot Press" The Rory Gallagher Musician of the Year Award, jak i wiele innych. Oprócz gry z U2, Larry jest zaangażowany w wiele innych projektów. Współpracował m. in. z Nanci Griffith, Danielem Lanois, Emmylou Harris, Robbie`m Robertsonem, Paulem Brady i B.B. Kingiem. W 1990r. był współautorem i współproducentem hymnu irlandzkiej drużyny piłki nożnej pt. "Put 'Em Under Pressure", a w 1996r. razem z kolegą z zespołu Adamem Claytonem opracowali przewodnią melodię do filmu "Mission Impossible". Znany jest z zamiłowania do motocyklów Harley Davidson - podczas trasy U2 The Zoo TV Tour przemierzył na swoim motocyklu 10,000 mil, jeżdżąc od koncertu do koncertu. Jest także wielkim fanem Elvisa Presleya, zapalonym kibicem piłki nożnej, miłośnikiem karaoke, uprawia także karate. Kocha psy (swoim labradorom JJ i Missy dziękował na okładkach płyt U2). Ze swoją dziewczyną Ann jest już ponad 20 lat, mają trójkę dzieci.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 października 1961

miejsce urodzenia: Dublin, Irlandia

wzrost: 170 cm

Ma starszą siostrę Cecilię. Druga z jego sióstr - Mary zmarła, kiedy była dzieckiem.
W 2001 roku  wystąpił wraz z aktorką Samanthą Morton w teledysku do piosenki U2 pt. "Electrical Storm".
Gry na perksusji uczył się u Joe Bonnie`go - najlepszego irlandzkiego perkusisty, który umarł w 1974r.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

czesto spuznia sie i spuznia sie jak gra.

jeszcze w liceum.szalałam za U2 (nadal lubie ten zespól i wszystkich jego członków) i jego perkusistą...Mam prawie cała dyskografie....Brawa tez dla Bono za działalnośc charytatywną.
pozdr.dla fanów.

Dla mnie Larry jest najlepszym perkusistą. Uwielbiam Stewarta Coplanda (The Police),który jest niesamowity i jedyny w swoim rodzaju; świetny jest też Phil Collins (Genesis), lecz dla mnie zawsze najlepszym perkusistą pozostanie Larry. Na pewno jest to zmotywowane tym, że kocham U2, ale to właśnie zasługa gitary Edge'a,...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones