Brian Haley I

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":914,"rate":6.817286652078774,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":10,"rate":6.2,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,8
914 ocen gry aktorskiej
Brian Haley I
Profesjonalną karierę komika zaczynał w Seattle w latach 80-tych. Jako dziecko miał do czynienia z teatrem. Jednak dopiero w 1990 roku zaczął regularnie występować, zaczynając o programu "The Tonight Show with Johnny Carson". Potem podpisał dwuletni kontrakt na własny program z telewizją FOX. Jednocześnie występował w "The Sunday Comics" (1991), a potem dostał główną rolę w filmie "Brzdąc w opałach". Wystąpił także w "Gigancikach" czy w komedii "Marsjanie atakują!".
W 1995 roku można go było oglądać w bardzo popularnej reklamie Miller Lite. W 1996 roku otrzymał rolę mechanika w serialu stacji NBC "Skrzydła", a potem zagrał w serialu"Maggie Winters" stacji CBS, który jednak nie odniósł sukcesu.
Jego największym ociągnięciem jest rola u samego Martin'a Scorsese w filmie "Infiltracja" i u słynnych braci Cohen w "Człowieku, którego nie było". Aktor mieszka w Nowym Jorku i ma firmę producencką Sky Blue House Productions.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 lutego 1963

miejsce urodzenia: Seattle, Waszyngton, USA

wzrost: 183 cm

żona Marjorie McCoshen (od 1987), 5 dzieci: Carlo, Bridgette, Leah i bliźniaczki Genevieve i Grace
Służył w specjalnej jednostce Armii Amerykańskiej, w tzw. zielonych beretach. Jednocześnie jednak miał okazję wystąpić na scenie w sztuce "Guys and Dolls" razem z Joe Namathem w Ft. Bragg Playhouse.
Ma pięcioro rodzeństwa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych