Kevin James III

Kevin George Knipfing

7,5
8 833 oceny gry aktorskiej
Kevin James III
Kevin George Knipfing urodził się 26 kwietnia 1965 roku w Stony Brook, Nowym Jorku, USA. Jest amerykańskim aktorem, komikiem, pisarzem i producentem filmowym i telewizyjnym. Największą popularność zdobył dzięki roli Dougha Heffernana w serialu komediowym "Diabli nadali".

Kevin jest synem Janet, gospodyni domowej i Josepha Valentine Knipfing, właściciela firmy ubezpieczeniowej. Ma dwójkę rodzeństwa - Gary Joseph Knipfing, znany jako Gary Valentine, aktor i Leslie Knipfing, który udziela się charytatywnie zbierając pieniądze poprzez akcje charytatywne na walkę z chorobą barwnikowe zwyrodnienie siatkówki, którą sam jest dotknięty.

W 1983 roku ukończył Melville High School. Był studentem, ale nie absolwentem Cortland University, gdzie należał do bractwa Phi Pi Lambda. Grał tam także w football jako obrońca. Był w tym naprawdę dobry i zdobywał wiele sukcesów. Jednak po 3 latach stwierdził, że nie jest to zajęcie stworzone dla niego.

Wrócił do domu i aby zabić czas zapisał się do lokalnego kółka teatralnego. Publiczności bardzo podobały się jego występy. Zachęcony Kevin po pewnym czasie dołączył do grupy komediowej założonej przez brata Jamesa - Gary’ego Valentine.

Zaczął odwiedzać kluby Long Island w Nowym Jorku, które znane były ze stand-up comedy, czyli indywidualnych występów na żywo przed publicznością. Stanowiło to jego główne źródło utrzymania do czasu, gdy w 1992 roku pojawił się w "The Tonight Show with Jay Leno" jako najnowsze odkrycie niezwykle ważnego w środowisku komików "Just for Laughs" Montreal Comedy Festival.

Od tego czasu dostawał wiele propozycji grania w serialach ale także i w filmach fabularnych. Pierwszy raz na dużym ekranie pojawił się w produkcji "50 pierwszych randek" (2004), komedii romantycznej z Adamem Sandlerem i Drew Barrymore, gdzie zagrał malutką rólkę robotnika fabryki. Później był "Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta" (2005), gdzie partnerował Will’owi Smithowi.

Aktor użycza też swojego głosu. Można usłyszeć go w takich animacjach jak "Pinokio" (2002), "Krowy na wypasie" (2006) czy "Straszny dom" (2006).

19 czerwca 2004 roku ożenił się z aktorką Steffianą De La Cruz.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 kwietnia 1965

miejsce urodzenia: Stony Brook, Nowy Jork, USA

wzrost: 173 cm

żona Steffiana De La Cruz (od 19.06.2004), 4 dzieci: córki Sienna-Marie (ur. 30.09.2005) i Shea Joelle (ur. 14.06.2007), syn Kannon Valentine (ur. 24.04.2011) i córka Sistine Sabella (ur. 2015)
Wystąpił w reklamie Mazzio's Pizza.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Doug to jak na razie jego najlepsza rola w karierze

Jak go zobaczyłam w "Becky" to zaniemówiłam...to ten sam miły pan?

Lubię jak aktorzy poszerzają swoje aktorskie emploi o nowe plaszczyzny odbiegające od ich dotychczasowego dorobku.

Czekam na więcej ról w thrillerach lub dramatach,Pan James ma niewyobrażalny talent

Gość wygląda na 170 cm, nawet oficjalnie ma 173 cm. Skąd wzieliście te 178 cm wzrostu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones