Selena Gomez 

Selena Marie Gomez

7,6
13 200 ocen gry aktorskiej
Selena Gomez
Selena Marie Gomez urodziła się 22 lipca 1992 roku w teksańskiej miejscowości Grand Prairie. Jest amerykańską aktorką i wokalistką z gatunku pop rock oraz założycielką grupy "Selena Gomez & the Scene". Wystąpiła w kilku filmach telewizyjnych, m.in. "Kopciuszek: Roztańczona historia". Jej debiut w pełnometrażowym filmie kinowym przypadł na rok 2010, kiedy to zagrała główną rolę w ekranizacji cyklu bestsellerowych książek dziecięcych Beverly Cleary, w filmie Elizabeth Allen - "Ramona i Beezus". Film otrzymał pozytywne oceny od krytyków. Solową karierę muzyczną Selena rozpoczęła w roku 2008, podpisując kontrakt płytowy z wytwórnią Hollywood Records, należącą do studia Disney oraz wydając kilka ścieżek dźwiękowych na potrzeby filmów telewizyjnych i animowanych, w których spełniała się jako aktorka. Do końca roku 2011 wzięła udział w 11 produkcjach filmowych, 8 serialach telewizyjnych oraz wydała 4 single, zdobywając przy tym popularność na całym świecie.

Życie prywatne "Sel", podobnie jak kariera muzyczna, bogate jest w wydarzenia oraz plotki. Jej matka, była aktorka teatralna - Amanda Dawn oraz ojciec meksykańskiego pochodzenia - Ricardo Joela Gomez, rozwiedli się, gdy Gomez miała 5 lat. Szkołę średnią ukończyła w 2010 roku, na drodze edukacji domowej. Na co dzień jest miłośniczką zwierząt - posiada 6 psów ratowniczych. Działalność filantropijna Seleny także jest powszechnie znana. W 2008 roku zaangażowała się kampanię społeczną UR Votes Count, która miała poszerzyć wiedzę nastolatków na temat kandydatów na urząd prezydenta USA. W roku 2009 stała się najmłodszą Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF w historii oraz ujawniła plany zaprojektowania własnej linii odzieży wykonanej w pełni z przyjaznych środowisku materiałów. Odkąd pojawiła się na Oscarowym przyjęciu magazynu "Vanity Fair", u boku wokalisty Justina Biebera, odtąd pojawiły się spekulacje na temat ich romantycznych relacji, przyciągających uwagę mediów z całego świata. Spekulacje te okazały się prawdą.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 lipca 1992

miejsce urodzenia: Grand Prairie, Teksas, USA

wzrost: 165 cm

Kryształowa Statuetka
Zdobyła 4 nagrody Kryształowa Statuetka, 11 innych nagród oraz 19 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2008 r. - "Burnin Up" - Jonas Brothers;
- 2013 r. - "City Of Angels" - 30 Seconds To Mars;
- 2015 r. - "Bad Blood" - Taylor Swift.
Uczęszczała do Danny Jones Middle School w Teksasie (USA).
Wydała wraz z zespołem The Scene następujące albumy:
- 2009 r. - "Kiss & Tell";
- 2010 r. - "A Year Without Rain";
- 2011 r. - "When the Sun Goes Down".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetna rola, mam nadzieję że Selenka powalczy chociaż o jakieś nominacje w nadchodzącym sezonie nagród. Widać duży progres na przestrzeni lat jeśli chodzi o jej zdolności aktorskie, oby tak dalej...

Moim zdaniem Selena jest młoda, seksowna i utalentowana (i muzycznie i aktorsko), jednak nie
rozumiem dlaczego wciąż dostaje role w filmach dla nastolatków... Życzę jej, żeby ktoś wreszcie
docenił jej talent i wziął ją do jakiegoś porządnego filmu :)

A ja powiem szczerze, że przyjemnie mnie Selena w dzisiejszym seansie Allena "w deszczowy dzień w Nowym Jorku" zaskoczyła. Pod względem aktorskim byłam do niej bardzooo sceptycznie nastawiona, a całkiem dała radę, fajny głos, ma fajnego zadziora i coś przyciągającego w sobie. Życzę jej dobrych, dojrzałych ról.

Tak, uciekła w połowie filmu i na koniec już po końcowym montażu ( czy jak to się ustrojstwo nazywa) kazała wyciąć co pikantniejsze sceny ze sobą.
ha, to dajemy 7/10.

Najładniejsza (najseksowniejsza) kobieta/dziewczyna na całym świecie.
Ogromny talent muzyczny.
Bardzo dobra aktorka.
Moja ocena 9/10