Brooke Shields 

Christa Brooke Camille Shields

7,0
2 105 ocen gry aktorskiej
Brooke Shields
Rodzice Brooke rozwiedli się niedługo po jej przyjściu na świat. Matka ulokowała w córce swe niespełnione ambicje, pragnąc zrobić z niej gwiazdę. Dziewczynka zaczęła pracę w show-biznesie jeszcze jako niemowlę; reklamowała pieluszki, talk, mleko. 
Kwestią czasu było pojawienie się jej w filmie. Zadebiutowała w obrazie "Po upadku". Od tamtego momentu była angażowana do kolejnych projektów. Sporo kontrowersji wywołał jej udział w dziele "Ślicznotka", które wyreżyserował Louis Malle. Miała tam zaledwie trzynaście lat, a grała nieletnią prostytutkę. Prawdziwą sławę przyniosła jej rola Emmeline w produkcji "Błękitna laguna". Historia pary rozbitków, żyjących na bezludnej wyspie, podbiła serca młodych widzów i odniosła ogromny sukces komercyjny, natomiast nie spodobała się krytykom. 
Zjawiskowa uroda Brooke dała jej możliwość połączenia kariery aktorskiej z modelingiem. Nieustannie pojawiała się na okładkach największych magazynów, jak np. "Vogue" czy "Cosmopolitan", była też ulubienicą Calvina Kleina, który bardzo długo z nią współpracował.
Ponieważ kolejne filmy z udziałem Shields spotykały się z nieprzychylnym odbiorem, aktorka zdecydowała się na przerwę. W latach 1983 - 1987 studiowała romanistykę na Uniwersytecie Princeton. Po jej ukończeniu  postanowiła kontynuować karierę filmową. Niestety, powrót na plan okazał się niezbyt udany. Tytuły, takie jak: "Brylantowa pułapka", "Brenda Starr" czy "Wyścig Armatniej Kuli  3" nie cieszyły sie powodzeniem. 
W 1993 r. spróbowała swoich sił jako wokalistka, nagrywając płytę w Londynie. Rok później pojawiła się gościnnie w sitcomie "Przyjaciele". Odcinek z jej udziałem cieszył się tak dużą popularnością, że w 1996 r. otrzymała główną rolę w serialu komediowym "A teraz Susan", w którym występowała cztery lata. 
W latach 1997-1999 jej mężem był słynny tenisista Andre Agassi, jednak małżeństwo nie przetrwało próby czasu. W 2001 r. Brooke ponownie wyszła za mąż, jej wybrankiem został scenarzysta Chris Henchy, z którym ma dwie córki; Rowan Francis i Grier Hammond. 
Aktorka w dość rzadko pojawia się na dużym ekranie, częściej jest widoczna w produkcjach telewizyjnych. Przypomniała o sobie widzom m. in. dzięki roli w serialu "Szminka w wielkim mieście", ale po dwóch sezonach został on zakończony.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 maja 1965

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 183 cm

Złota Malina
Zdobyła 3 nagrody Złota Malina, inną nagrodę oraz 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Andre Agassi (19.04.1997 - 09.04.1999, anulowano); 2. Chris Henchy (od 04.04.2001), 2 córki: Rowan Francis (ur. 15.05.2003), Grier Hammond (ur. 18.04.2006)
Odcinek serialu "Przyjaciele", w którym gościnnie wystąpiła, cieszył się tak dużym powodzeniem, że wkrótce zaproponowano jej główną rolę w sitcomie "A teraz Susan".
Jej dziadek, Frank Shields był znanym tenisistą. W latach 30-tych grywał też w filmach.
Jest córką Teri Shields.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

To jeden z najbardziej niesprawiedliwych wyroków podyktowany li tylko złośliwością i zazdrością piękna.
Zaprawdę mali są ludzie.

Ta jej śliczna buzia, regularne rysy - w Błękitnej lagunie wyglądała zjawiskowo i nieźle zagrała, więc te całe maliny to jakaś kpina. Moim zdaniem niestety jej kariera nie potoczyła się tak, jak mogła, gdzieś po drodze to się trochę rozmieniło na drobne, a szkoda

Jest ideałem!

Z wygladu z głosu i zachowania a mówią ze nie ma ideałów!

cudowna , niepowtarzalna . Przecudowny uśmiech.