Calista Flockhart 

Calista Kay Flockhart

7,7
2 252 oceny gry aktorskiej
Calista Flockhart
Ta krucha aktorka znana jest przede wszystkim jak szalona, samotna prawniczka z serialu "Ally McBeal". Swoje niezwykłe imię Calista odziedziczyła po prababce, z pochodzenia Greczynce - znaczy ono "najpiękniejsza". W 1987 roku, po studiach aktorskich przeniosła się do Nowego Yorku. Swoją karierę rozpoczęła od teatru. Po rolach w "Trzech siostrach" Czechowa i "Szklanej menażerii" stała się gwiazdą broadwayowskich teatrów. Potem były role w filmach "Quiz Show", "Klatka dla ptaków". Po przeczytaniu scenariusza do "Ally McBeal", mimo że zauroczyła się jego treścią, nie chciała wiązać się z żadnym serialem. Dopiero namowy przyjaciół sprawiły, że zagrała w tym serialu, kreując tym samym najsłynniejszą prawniczkę na świecie. Na początku 2001 roku aktorka adoptowała synka –- małego Liama, tuż po jego przyjściu na świat. Jej partnerem życiowym jest Harrison Ford.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 listopada 1964

miejsce urodzenia: Freeport, Illinois, USA

wzrost: 166 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 2 inne nagrody oraz 19 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Harrison Ford (od 15.06.2010)
W 2001 roku adoptowała chłopca o imieniu Liam.
Tylko dlatego, że Jon Bon Jovi miał pojawić się w kilku odcinkach "Ally McBeal", ponownie zastanowiła się nad podjętymi wcześniej planami, dotyczącymi opuszczenia serialu. W rezultacie przedłużyła kontrakt.
W 1999 roku wystąpiła w teledysku grupy Bree Sharp "David Duchovny".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Szczęściarz z tego Forda.

Moim zdaniem świetnie zagrała Ally. Ten cały jej sposób bycia jest cudowny. Uwielbiam ją za tą rolę. Lepszy od niej jest chyba tylko John Cage. Ona naprawdę jest tam super, trochę szkoda, że trochę mało produkcji jest w jej filmografii.

Oglądam właśnie 3 sezon i Calista Flockhart jest fantastyczna w roli Ally nikt inny by nie pasował. Może za ładna nie jest i za chuda ale.. lubię gdy główne bohaterki nie są dokonale piękne. Można skupić uwagę na ich talencie.

Czy ktoś wie w którym odcinku Kancelarii adwokackiej wystąpiła jako Ally Mcbeal ?

Otóż mam pytanie ponieważ jakos nigdy ona mi się nie podobała w dzieciństwie a od jakiegoś czasu leci w tv jako ally macbell i stwierdzam ze jest śliczna a wy jakie macie zdanie ponieważ pytałem kilku osób o to ale jak narazie podoba sie ona tylko mi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones