film

Quiz Show

1994
2 godz. 13 min.
7,2 12 540
ocen
7,2 10 1 12540
7,5 8
ocen krytyków
Uczestnik teleturnieju odkrywa, że jego konkurenci w studio znają odpowiedzi na konkursowe pytania, gdyż wszystko jest z góry ustawione. więcej mniej
Quiz Show zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film zdobył nagrodę BAFTA, inną nagrodę oraz 16 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Historia ujawnienia wielkiego skandalu, który skompromitował telewizję amerykańską w latach 50. Teleturniej "21" jest reżyserowany, zwycięzca zna pytania przed programem. Gdy maleje oglądalność, sponsor programu wymusza odsunięcie dotychczasowego rekordzisty - niezbyt urodziwego Żyda - Herbiego Stempela (John Turturro) i zastąpienie goHistoria ujawnienia wielkiego skandalu, który skompromitował telewizję amerykańską w latach 50. Teleturniej "21" jest reżyserowany, zwycięzca zna pytania przed programem. Gdy maleje oglądalność, sponsor programu wymusza odsunięcie dotychczasowego rekordzisty - niezbyt urodziwego Żyda - Herbiego Stempela (John Turturro) i zastąpienie go kimś bardziej wyrafinowanym. Gdy do eliminacji zgłasza się Charles Van Doren (Ralph Fiennes), potomek rodu literatów, wydaje się, że producenci znaleźli idealnego kandydata. Początkowo rzeczywiście staje się on idolem społeczeństwa i upaja sławą, ale na skutek śledztwa ambitnego urzędnika Kongresu - Richarda Goodwina (Rob Morrow) - staje przed koniecznością wyboru między prawdą a oszustwem.

boxoffice
$24 822 619 w USA
na podstawie
studio
Baltimore Pictures / Hollywood Pictures / Wildwood Enterprises
tytuł oryg.
Quiz Show
inne tytuły
Pierwotnie reżyserem miał zostać Steven Soderbergh, a w roli Van Dorena widziano Tima Robbinsa.
Pierwotnie główną rolę przewidziano dla Richarda Dreyfussa, a reżyserem miał być Harold Becker.
Część akcji filmu rozgrywa się na Uniwersytecie Columbia, jednak w filmie częściowo "zastąpił" go Uniwersytet Fordham na Bronksie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych