Film

Klatka dla ptaków

The Birdcage
1996
1 godz. 57 min.
7,3 13 033
oceny
7,3 10 1 13033
7 129
chce zobaczyć
7,0 7
ocen krytyków
Val zaręcza się z córką konserwatywnego senatora. Problem w tym, że jego ojciec jest gejem prowadzącym klub nocny. Więcej Mniej
Klatka dla ptaków zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Aktor
Film zdobył nagrodę Aktor oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

"Klatka dla ptaków" to historia Armanda (przezabawna kreacja Robina Williamsa) i Alberta wiodących wspólne życie, jakiego wiele małżeństw mogłoby im pozazdrościć. Ich związek trwa już wiele lat - Armand prowadzi nocny klub w Miami Beach, w którym atrakcją jest Albert. Wspólnie wychowali syna Armanda - Vala na dojrzałego i odpowiedzialnego"Klatka dla ptaków" to historia Armanda (przezabawna kreacja Robina Williamsa) i Alberta wiodących wspólne życie, jakiego wiele małżeństw mogłoby im pozazdrościć. Ich związek trwa już wiele lat - Armand prowadzi nocny klub w Miami Beach, w którym atrakcją jest Albert. Wspólnie wychowali syna Armanda - Vala na dojrzałego i odpowiedzialnego młodego człowieka. Kiedy więc Val ogłasza swoje zaręczyny z córką skrajnie prawicowego senatora (Gene Hackman), Armand i Albert nie mają innego wyjścia jak zaakceptować tę decyzję. Tuż przed wizytą konserwatywnej rodziny swej narzeczonej Val prosi ojca o uprzątnięcie z mieszkania kolekcji dzieł sztuki, ubrań i... Alberta.

boxoffice
$185 260 553 na świecie
$124 060 553 w USA
$61 200 000 poza USA
budżet
$31 000 000
na podstawie
Jean Poiret (sztuka)
studio
United Artists (przedstawia)
tytuł oryg.
The Birdcage
inne tytuły
The Birdcage Holandia
Więcej...
Robin Williams miał początkowo grać rolę Alberta.
Film kręcono w Miami, Bay Harbor Islands, Miami Beach i Fort Lauderdale (Floryda), a także w stanie Nowy Jork oraz w Los Angeles i na półwyspie Palos Verdes (Kalifornia, USA).
Albert jako 'matka' mówi senatorowi, że dorastał w "Grovers Corners", jest to ficyjne miasteczko ze sztuki Thorntona Wildera "Our Town."
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych