Film

The Birdcage

1996 1 godz. 59 min.
7,3 11 732
oceny społeczności
7,3 10 1 11732
6 023
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":2}
Val zaręcza się z córką konserwatywnego senatora. Problem w tym, że jego ojciec jest gejem prowadzącym klub nocny.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Aktor Najlepszy filmowy zespół aktorski w roku 1997 dla Christine Baranski, Dan Futterman, Dianne Wiest, Gene Hackman, Hank Azaria, Nathan Lane, Robin Williams

Historia Armanda (Robin Williams) i Alberta (Nathan Lane), wiodących wspólne życie, jakiego wiele małżeństw mogłoby im pozazdrościć. Żyją ze sobą od lat i wspólnie prowadzą szalony klub nocny. Kiedy syn Armanda - Val (Dan Futterman) - zaręcza się z córką konserwatywnego senatora, czy mogą zrobić coś innego, niż zaakceptować jego decyzję zHistoria Armanda (Robin Williams) i Alberta (Nathan Lane), wiodących wspólne życie, jakiego wiele małżeństw mogłoby im pozazdrościć. Żyją ze sobą od lat i wspólnie prowadzą szalony klub nocny. Kiedy syn Armanda - Val (Dan Futterman) - zaręcza się z córką konserwatywnego senatora, czy mogą zrobić coś innego, niż zaakceptować jego decyzję z miłością? Przed wizytą rodziców narzeczonej Val prosi ojca o uprzątnięcie z mieszkania gorszących dzieł sztuki, frywolnych fatałaszków i... Alberta. Ten jednak szykuje niespodziankę.

boxoffice
$124 060 553 w USA
$61 200 000 poza USA
budżet
$31 000 000
studio
United Artists (przedstawia)
inne tytuły
The Birdcage Holandia
Więcej...
Robin Williams miał początkowo grać rolę Alberta.
Film kręcono w Miami, Bay Harbor Islands, Miami Beach i Fort Lauderdale (Floryda), a także w stanie Nowy Jork oraz w Los Angeles i na półwyspie Palos Verdes (Kalifornia, USA).
Albert jako 'matka' mówi senatorowi, że dorastał w "Grovers Corners", jest to ficyjne miasteczko ze sztuki Thorntona Wildera "Our Town."
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • płakałem ze śmiechu

  Unibet_78 ocenił(a) film na 10 

  ale i trudne tematy dobrze przedstawione. Świetny film.

 • Jeden z nielicznych udanych filmów o tematyce LGBT

  Apostle_Viljar ocenił(a) film na

  Również jeden z nielicznych, gdzie bohaterowie należący do mniejszości są ukazani w sposób budzący sympatię. Po prostu - zwyczajni ludzie, którzy chcą spokojnie żyć. Do tego akcenty komediowe i jak zwykle genialna gra Robina Williamsa.

 • Wspaniały

  Lothan ocenił(a) film na 10 

  Nigdy mi się nie znudzi. Dla mnie to kultowy film, towarzyszy mi bodaj od 20go roku życia. To komedia, ale znaczy dla mnie dużo więcej. Myślę, że nie muszę tłumaczyć niektórym o co chodzi. Jest w nim wyzwolenie, akceptacja, luz którego w naszym kraju wciąż brakuje.

 • Niezwykle zabawna i mądra komedia

  kinoman77_filmweb ocenił(a) film na

  Takie połączenie rzadko się zdarza. Świetna opowieść o Tolerancji , z jedną z najlepszych ról Williamsa. Ale to Gene Hackman kradnie show! (patrz-końcówka filmu) Super Kino.

  7
  • Wyjątkowo inteligentny film.

   iza198444 ocenił(a) film na

   W wyjątkowo delikatny sposób porusza temat homoseksualizmu i takich rodzin,do tego jest niezwykle sympatycznie zabawny. Polecam wszystkim na poprawę humoru. A widok Gena Hackmana w sukience... bezcenne.

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.