Cate Blanchett

Catherine Élise Blanchett

8,5
94 985 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Cate Blanchett

ktore filmy z Cate Blanchett zasługują na uwage i są warte obejrzenia?? czekam na jakies propozycje ;];]

paulina315

To znowu ja wyciągam do ciebie pomocną dłoń -przed chwilą odpisałem nt. filmów z Dakotą Fanning...

Jeśli chodzi o filmy z Cate, Wielką Cate to ja osobiście widziałem: WŁADCA PIERŚCIENIx3, BABEL, UTALENTOWANY PAN RIPLEY, ELIZABETH, AVIATOR i NOTATKI O SKANDALU...

Przede wszystkim powinnaś obejrzeć 3 ostatnie pozycje - ELIZABETH, AVIATOR i NOTATKI... Jak dla mnie za każdą z ról w tych filmach (królowej Elżbiety, Katharine Hepburn i Sheby Hart) Cate powinna otrzymać Oscara, Zloty Glob, BAFTA i wszystkie inne możliwe do zgarnięcia nagrody.
Polecam też BABEL, ale nie ze względu na Cate, bo za wiele jej tam nie ma...

http://www.filmweb.pl/topic/640701/3+Oscary.html - moja opinia o Cate

Mam nadzieje, że pomogłem :)

paulina315

Moje typy to: Notatki o skandalu, Niebo, Babel -wszystkie z nich warte uwagi, zarówno ze względu na sposób realizacji, historie, wymowę, jak i na postacie w jakie wcieliła się Cate i na to jakie były tego efekty.
Na pewno wszystkie trzy posiadają spory ładunek emocjonalny, stworzone są w interesujący sposób -np. w Notatkach o skandalu podoba mi się narracja.
Nie widziałam jeszcze wielu filmów z Cate Blanchett... jednak jak do tej pory te trzy wywarły na mnie największe wrażenie, należą zresztą do moich ulubionych, szczególnie dwa pierwsze ;) Zawiodłam się natomiast na Dotyku przeznaczenia, bardzo mnie zmęczył i był mimo wszystko dla mnie przewidywalny, a sama Cate dobra, jednak nic więcej...
pozdrawiam:)

majsz

Jeśli chcesz oglądać film lekki na niedzielne popołudnie to proponuję "Włamanie na śniadanie", jeśli film z Cate ma zmusić Cie do myślenia to gorąco polecam "Babel" NIE tylko ze wzgleędu na jej rolę.

paulina315

"Elizabeth"! Świetna rola, wspaniały film (szczególnie dla takich jak ja - kochających kostiumowe dramaty).
A "Włamanie na śniadanie" - zabawny film, obejrzyj głównie dla sceny z Cate i garnkami :) Jest w nim przeurocza.
Nie wypowiadam się o "Babelu", do scen z Cate nawet nie dotrwałam. Dziwne to było oglądanie po tych bardzo dobrych "21 gramach".

szuwarcia

Na pewno Babel, Aviator i Elizabeth.

paulina315

ogladalam z nia sporo filmow, bo to jedna z moich ulubionych aktorek, ale szczegolnie polecam Aviator, Notatki o skandalu i film o ktorym jeszcze nikt nie wspomnial,a wedlug mnie w tym wlasnie filmie ujawnia sie caly kunszt aktorski blanchett,a chodzi mi o charlotte grey.

pozdrawiam i zycze milego ogladania :)

Helmi

poprawka: charlotte gray :)
a poza tym zapomnialam dodac o "czlowieku ktory plakal" chociaz w tym przypadku sama nie wiem dla kogo bardziej warto ten film obejrzec: dla genialnego deppa, utalentowanej ricci czy wlasnie blanchett.

paulina315

Na pewno ELIZABETH, NOTATKI O SKANDALU i BABEL. Już wkrótce zabieram się za DOBREGO NIEMCA, więc jak coś to dam znac;).

paulina315

Charlotte gray Heaven Little fish, ewentualnie Elizabeth i Kroniki portowe.

paulina315

Najlepsze filmy: Elizabeth, Utalentowany pan Ripley, Aviator, Notatki o skandalu , Władca pierścieni, Babel, Niebo. W każdym jest świetna.

paulina315

Ja, poleciłabym: Elizabeth, Niebo, Notatki o skandalu.
pozdrawiam:)

paulina315

Dziwne, ze jeszcze nikt nie wspolnial o The Life Aquatic with Steve Zissou, jednym z moich naj naj filmow Cate :)

Rheya

Oglądałam film. Cate zagrała bardzo fajnie i zabawnie (sam film też bardzo mi się podobał, lubię twórczość i humor Wesa Andersona, świetna rola Billa Murray'a i Williama Defoe)

paulina315

Polecam "Elżbietę","Aviatora","Notatki o skandalu","Niebo" i "I'm not there"."Włamanie na śniadanie"też jest dobre.Dowodzi,że to też świetna "komediantka".

paulina315

to ja dorzucę jeszcze "Kawę i Papierosy". Cate miała tu bardzo dobrą (podwójną) rolę, no i powtórze raz jeszcze "Notatki o skandalu". Warto sięgnąć tez po "Człowieka, który płakał".

użytkownik usunięty
paulina315

na pewno "Notatki o skandalu", film rewelacyjny a rola Cate naprawdę świetna.
Widzę, że niektórzy polecają "Babel", jednak trzeba dodać, że to film trochę męczący i dość przytłaczający, więc jedynie jeśli masz chęć na smutny (a wręcz na trochę na siłę smutny) film to "Babel" będzie w sam raz. Zaznaczam, że na ekranie widzimy Cate niezbyt długo, w dodatku jej kwestie nie są olbrzymie, raczej się zwija cały czas z bólu...
Bardzo ładnie wygląda i równie (ale to zawsze, wiec już oczywiste) Cate gra w "Kawa i Papierosy" ale film nie jest dla każdego, mnie nudził, a wielu się zachwyca :)
Oczywiście jeśli chodzi o Cate, to jej właściwie debiut to "Elizabeth", po tym filmie zrobiło się o niej głośno. Film kostiumowy, historyczny ale bardzo ciekawy, polecam :)
Cate jak zawsze wspaniała w "Dotyku przeznaczenia", thriller, ktory trzyma w napięciu, ale jakoś nie jest wielce rewelacyjny, po prostu dobry.
Oczywiście warto zobaczyć Cate w "Aviatorze", w końcu za rolę Hepburn dostała Oscara :) Właściwie tylko dla Cate warto zobaczyć "Aviatora"...
Kolejna propozycja to "Włamanie na śniadanie", naprawdę prześmieszna komedia a Cate wyjątkowo zmysłowa i lekko pokręcona w tym filmie :)
Co do "Władcy pierścieni" jeśli nie widziałaś, to informacja, że Cate występuje tam krótko, więc jeśli nie przepadasz za motywami elfów i w ogole fantastyką to raczej nie ma co ogladać dla samej gry aktorskiej Cate, ponieważ po prostu jest jej tam mało, zdecydowanie za mało.

Ja się zabieram do oglądania : "I'm Not There ", "Niebo", "Veronica Guerin" i może "Dobry Niemiec" ale jeszcze nie wiem :)
Pozdrawiam i życzę udanych seansów filmowych z Cate Blanchett.

Nie ma już co dodawać @wyloguj się wszystko wymienił.
"Niebo" też koniecznie zobacz. Film świetny, a Cate rewelacyjna.

paulina315

Z pewnością do najlepszch filmów z jakże doskonałą aktorką Cate Blanshett to: Władca pierścieni <saga>, Aviator, Notatki o skandalu, I'm not There, Elizabeth <obie części>, Babel i tak dla rozrywki Włamanie na śniadanie ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones