Christopher Eccleston 

7,5
8 546 ocen gry aktorskiej
Christopher Eccleston
Szlify aktorskie uzyskał w Central School of Speech and Drama. Debiutem filmowym aktora była rola Dereka Bentley'a w "Let Him Have It" Petera Medaka, zaś kolejne filmy z jego udziałem to "Płytki grób" Danny'ego Boyle (Nagroda dla najlepszego aktora na Dinard Film Festival) oraz "Jude" Michaela Winterbottoma (rola tytułowa). Zagrał również w "A Price Above Rubies" Boaza Yakina, "Heart" Charlesa McDougalla, "Existenz" Davida Cronenberga oraz "Old New Borrowed Blue".
Filmografia telewizyjna Ecclestona to: "Cracker" (część 1 i 2), "Hearts and Minds", "Hillsborough" (nagroda Press Guild Award dla najlepszego aktora) oraz "Our Friends in the North" Petera Flanery (nagroda Press Guild dla najlepszego aktora oraz nominacja do nagrody BAFTA).
Widowni teatralnej aktor znany jest z ról w przedstawieniach "Bent" i "Abingdon Square" na deskach Royal National Theatre, "Aides Memoire" w The Royal Cour Theatre oraz "Tramwaj zwany pożądaniem" i "Dona Rosita" w The Bristol Old Vic.

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 lutego 1964

miejsce urodzenia: Salford, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 187 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ukończył Central School of Speech and Drama w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Był kandydatem do roli Doktora Jonathana Crane'a w filmie "Batman - Początek", którą ostatecznie zagrał Cillian Murphy.
Rozważano jego kandydaturę przy obsadzaniu roli Silasa w filmie "Kod da Vinci", którą ostatecznie dostał Paul Bettany.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Absolutnie genialny jako doktor,idealnie pasował mi do tej roli.Szkoda,że grał tylko 1 sezon...
  Ale jego specyficzną twarz,i ten uśmiech zapamiętam do końca życia :D
  Muszę zobaczyć więcej filmów z jego udziałem.

  19
  • Jak Geoffrey Rush z grupą chuderlawych żołnierzy przyszli go aresztować ,a on stanął silnie zbudowany to myślałem ze jak w Bondzie ich wszystkich obali na ziemię i wydostanie się z zamku i ucieknie do lasu a potem zabije Elżbietę w zemście.Kiedy później spokojnie wyszedł,a potem położył głowę na ścięcie to... więcej

   3
   • Serio, w Doctorze Who jest genialny, teraz oglądam 3 sezon i pomimo iż uwielbiam Davida Tennanta w tej roli to moim Doktorem jest Christopher.
    Muszę zobaczyć go w jakieś innej roli

   • Gdy go dojrzałem w Heroes - nie poznałem od razu z wyglądu. Za to brzmienia głosu, intonacji i akcentu zapomnieć się nie da (zapamiętałem go z "60 Sekund"). Jest na wskroś brytolem, a choć nie lubię tej wymowy, Eccleston rządzi. Mogę go słuchac godzinami :) Gra znośnie, także plasuję go w czołówce... więcej

   • Gra też w ciekawym serialu BBC 'The A Word'