film

Więzy miłości

Jude
1996
2h 2m
7,2 3 077
ocen
7,2 10 1 3077
6,5 2
oceny krytyków
Jude marzy o studiach na uniwersytecie Kiedy bierze ślub z córką farmera, jego ambicje są wystawione na próbę. Zobacz pełny opis
Więzy miłości zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Srebrna Żaba
Film zdobył nagrodę Srebrna Żaba oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Wiktoriańska Anglia. Jude Fawley (Christopher Eccleston) jest ubogim kamieniarzem marzącym o lepszym życiu. Jako ambitny i inteligentny samouk pragnie rozpocząć studia na uniwersytecie w Christminster. Wbrew radom ciotki Jude ulega chwilowej namiętności i poślubia Arabellę Dorn (Rachel Griffiths) , córkę hodowcy świń, która twierdzi, żeWiktoriańska Anglia. Jude Fawley (Christopher Eccleston) jest ubogim kamieniarzem marzącym o lepszym życiu. Jako ambitny i inteligentny samouk pragnie rozpocząć studia na uniwersytecie w Christminster. Wbrew radom ciotki Jude ulega chwilowej namiętności i poślubia Arabellę Dorn (Rachel Griffiths) , córkę hodowcy świń, która twierdzi, że spodziewa się dziecka. Rzekoma ciąża Arabelli okazuje się pomyłką, podobnie jak całe małżeństwo. Gdy Jude poznaje kuzynkę Sue Bridehead (Kate Winslet) - niezależną, inteligentną i wrażliwą dziewczynę, zakochuje się w niej.

na podstawie
Thomas Hardy (powieść)
studio
British Broadcasting Corporation (BBC) / PolyGram Filmed Entertainment / Revolution Films
tytuł oryg.
Jude
inne tytuły
Rolę Jude'a Fawley'a zaproponowano początkowo Ewanowi McGregorowi, lecz on ją odrzucił na rzecz wystąpienia w filmie "Trainspotting".
Helena Bonham Carter była kandydatką do roli Sue Bridehead.
Film kręcono w Beamish, Durham, Blanchford Village, Londynie, Richmond (Anglia, Wielka Brytania), Edynburgu (Szkocja, Wielka Brytania), Paryżu, Thionville (Francja) oraz w Nowej Zelandii.
"Więzy miłości" już od dawna były celem moich poszukiwań. Miałem nadzieję, że wcześniej czy później jakaś stacja wyemituje ten film. Tak więc, kiedy dowiedziałem się, że w końcu będę miał okazję go obejrzeć, już od rana przygotowywałem się do prawdziwej uczty kinomana. Film Michaela Winterbottoma opowiada historię tragicznej miłości Jude'a Fawleya... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wstrząs.

ocenił(a) film na 8

Przeżyłem wstrząs oglądając ten film za młodych lat, jestem pewien, że zapamiętam go do końca życia.

... o najbardziej dołujacy film jaki widziałem, to zaraz przychodzi mi do głowy ten tytuł.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Przesłanie

ocenił(a) film na 9

Film ten świetnie pokazuje tym, którzy mówią, że dawne czasy były lepsze pod każdym względem, że wcale tak nie było. W dzisiejszych czasach jak ktoś powie że ma drugą żonę, to ktoś inny powie "normalka". A jak było dawniej, to jak ktoś nie wie to ten obraz ukazuje to świetnie.
Ogólnie film jest rewelacyjny, bardzo...

nudnawy

ocenił(a) film na 6

dluga, nuzaca fabula. lubie tego rodzaju filmy, ale ten mnie rozczarowal. na pewno niosl przeslanie, byly fragmenty, ktore bardzo wzruszaly, ale ogolna moja ocena tego filmu nie jest za wysoka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones