Christopher NolanI

Christopher Jonathan James Nolan

8,7
30 829 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Christopher Nolan

Brak jakiegokolwiek stylu , zachwyca jedynie swoimi pseudo genialnymi filmami dla młodzieży.

Seth_fw

No tak. Bo jak się coś nie spodoba, to dla młodzieży. Najlepszy i najwygodniejszy argument.

Seth_fw

No tak. Bo jak się coś nie spodoba, to dla młodzieży. Najlepszy i najwygodniejszy argument.

użytkownik usunięty
Seth_fw

''pseudo genialnymi filmami dla młodzieży''
http://www.filmweb.pl/person/Tim+Burton-14/discussion/Wielki+re%C5%BCyser-184182 1

hehe Burton miażdzy warsztatem i umiejętnościami filmy Nolana. On tylko potrafi robić marne przeróbki prawdziwych arcydzieł. A że w dzisiejszych czasach ludzie nie potrafią korzystać z rozumu przy oglądaniu filmów i dają się nabierać na rzekome arcydzieła.

Seth_fw

Czegoż to Memento jest przeróbką? A Incepcja? Matrixa? Skądże. A może Kaczora Donalda?!

A Burton? Cóż to on w ostatnim czasie wielkiego nakręcił? Alicję w krainie czarów? Arcydzieło? Wątpliwe.

Sebu_BGZ

kaczora donalda to przeróbka :) albo prostu obraz tego co sie dzieje jak ktoś jest na lsd ;)

użytkownik usunięty
Seth_fw

Burton sam się miażdży taki gniotami jak Alicja, Planeta małp, Marsjanie...

"Marsjanie...". Dziwne że taki fan filmów Tarantino i Rodrigueza nie zauważył w tym zręcznego pastiszu. No ale ty nie myślisz podczas seansów.

użytkownik usunięty
neo_angin

z tą różnicą że Tarantino to robi pastisz z klasą a nie jakaś żenującą komedie dla dzieci

dlaczego nie odpisałeś z konta Seth_fw. poza tym prowokacja na forum Memento strasznie kiepska.

Przecież to nie moje konto geniuszu. Nie bawię się w takie głupoty. Wszedłem tutaj to napisałem. Niestety nie myślisz podczas seansów.

użytkownik usunięty
neo_angin

gdybym nie myślał nie byłbym fanem Nolana tylko Burtona

No ty jesteś jednym z tych którzy mityczną głębie dostrzegają. Zapomniałem.

użytkownik usunięty
neo_angin

w Memento jest treść głębsza niż Rów mariański

Seth_fw

hehe nie.

Seth_fw

Popdisuje się pod twoimi słowami.

użytkownik usunięty
statnik

tutaj tez trollujesz, wracaj lepiej na forum niezniszczalnych

statnik - stary nie przejmuj sie, dzieciak nie ma argumentow wiec jedyne co mu pozostalo to innych wyzywac od trolli... podpisuje sie pod twoimi slowami oraz pod slowami seth,

użytkownik usunięty
darkknightfan

masz racje pocieszaj go, tak aby się tylko nie rozpłakał

zamknij sie w koncu..

darkknightfan

Spoko ;) Wiem, wiem... Z takimi dzieciakami nie ma co dyskutować. Gimnazjaliści nie mający argumntów. Każdą osobę która ma innem, własne zdanie wyzywają.... według mnie powinna być jakaś kategoria wiekowa podczas rejestracji na filmwebie i innych stronach

statnik

dokladnie, prawda jest taka jak juz powiedziales ze jak masz inne zdanie to dzieciaczki zaraz po tobie jada i to bez argumentow

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

skoncz w koncu bo sie ponizasz..

użytkownik usunięty
darkknightfan

raczej was poniżam

juz jeden wpis twoj zostal zablokowany, dalej trolluj to w koncu twoje lewe konto zablokuja dzieciaku

użytkownik usunięty
darkknightfan

he he widzę że zgłaszasz do usunięcia niewygodne dla ciebie komentarze. Przyznaj że riposta niezła była.
i jak nie trudno się domyśleć był to tekst Willisa z Niezniszczalnych, swoją drogą w 2 części takich tekstów nie doświadczysz bo Ch. Norris z tego filmu zrobi akcyjniaka dla dzieci

ty nas poniżasz? i znowy cytujesz wpis bo nie masz argumentów, przestań siebie ośmieszać

darkknightfan

To tylko dzieciak i hipokryta - ocenia terminatora, commando, snatch a krytykuje expendables bo widział że mam ten w ulubionych ponieważ nie ma argumentów żeby nolana wybronić. W sumie stary jeśli jego profil odwiedzisz to zobaczysz że ten dzieciak każdy (znany)film ocenia maksymalnie, pewno chce być cool.

statnik

wiem bylem na jego profilu

użytkownik usunięty
darkknightfan

niestety ja na twoim również

darkknightfan

Stary powiem tobie jedno: nie karm trolla. Gostek ma problemy pewno i leczy kompleksy w internecie, niech sie wygada.

statnik

masz racje, gostek nie ma argumentow i albo kogos obraza albo kopiuje wypowiedzi innych uwazajac je za argumenty

użytkownik usunięty
statnik

wyżej wymienione przez ciebie filmy film to ponadczasowe klasyki, których tobie w dzieciństwie zapewne mamusia zabroniła oglądać i dlatego jarą cię współczesne popłuczyny typu: Niezniszczalni czy Uprowadzona

"wyżej wymienione przez ciebie filmy film to ponadczasowe klasyki, których tobie w dzieciństwie zapewne mamusia zabroniła oglądać i dlatego jarą cię współczesne popłuczyny typu" tak dokładnie skomentowalem kill billa

no i ten twój wpis zablokowany - cytat z expendables

dzieciaku.... nie masz argumentów to się nie wypowiadaj a nie kopiujesz kogoś cytaty, jeszcze acta ciebie dopadnie ;) oceniasz nolana na maxa a nie potrafisz nawet go wybronić, oceniasz expendables jako ścierwo ale nie podasz powodów, może uderz w inny film co lubie: gran torino, wrestlern, rambo, Until the light takes us, dirty dozen etc....? nie zrobisz tego, czemu? z powodu braku argumentów i własnego zdania

użytkownik usunięty
statnik

a dlaczego ty odpowiadasz na ten komentarz który był skierowany do darkknightfan?

wrestler 10/10
dirty dozen 10/10
gran torino - przereklamowany film clinta, rzeka tajemnic lepsza
john rambo - dobry ale nie umywa się do jedynki

PS. argumentów używam tylko wtedy kiedy ma do czynienia z użytkownikiem na poziomie.

bo wspieram użytkownika na poziomie. widze że twierdzisz że expendables 2 to film dla dzieci, a co już widziałeś? nawet jeśli to będzie pg13 to moge tobie podać liste filmów pg13 co są dobre, chociaż pewnie je znasz skoro mój profil śledzisz ;)

użytkownik usunięty
statnik

nie musisz wymienić bo już to kiedyś zrobiłeś. Niemniej jednak Niezniszczalni jako film nawiązujący do starych filmów akcji nie powinien być zrobiony w pG13, bo to jest obraza dla klasycznych produkcji z lat 80-tych.
Swoją drogą darkknightfan to nie jest jakieś twoje alter? Bo odpowiadacie mi w tym samym czasie, macie identyczny gust i rozpisujecie bzdury że niby Nolan jest alkoholikiem

"nie powinien być zrobiony w pG13, bo to jest obraza dla klasycznych produkcji z lat 80-tych" - tu przyznam racje. darkknightfan znam z innego tematu i mamy wspólnego znajomego na filmwebie, z wieloma osobami mam podobny gust filmowy :) co do tego że nolan jest alkoholikiem to nie wracam do tematu bo zaś mnie ktoś od *uja wyzwie a nie mam ochoty na trolowanie tylko jak już na dyskusje na poziomie. mam pytanie: który według ciebie sportowy film z rourke jest lepszy wrestler czy homeboy?

a to ty jesteś! wcześniej miałeś chyba minature bruce willisa? skojarzyłem dopiero teraz.

użytkownik usunięty
statnik

brawo za spostrzegawczość

homeboya nie widziałem ale wątpię aby coś przebiło Zapaśnika

dla mnie:

wrestler - 10
homeboy - 9

ale i tak polecam obejrzeć homeboy

ja i statnik jestesmy *urwa kochankami

widze kolezanko ze nie masz wlasnego prywatnego zycia ze sledzisz ludz po forach

użytkownik usunięty
darkknightfan

nie więcej przebywam niż ty

już ucisz się Didier Drogba ;D

Seth_fw

Nie zgodziłbym się z twierdzeniem, że Nolan w swoich filmach nie przejawia żadnego stylu. Jeśliby przyjąć, że styl jest zbiorem charakterystycznych cech twórczości danego autora, to Nolan zdecydowanie taki styl posiada. Do takich charakterystycznych cech na pewno zaliczyłbym sposób przedstawiania fabuły w jego filmach. W swoich dziełach zazwyczaj nie przedstawia historii chronologicznie: często stosuje retrospekcje albo wręcz, tak jak w Memento, nie dość, iż zaburza chronologię to jeszcze puszcza film od tyłu. Bardzo cenię tego typu zabiegi, dzięki nim reżyser jest w stanie przykuć moją uwagę do ekranu. Rzeczą, którą również cenię sobie w jego filmach jest próba pewnego rodzaju oszukania widza . Incepcja czy Prestiż (moim zdaniem w pewnym sensie też Memento i Following) są zbudowane tak żeby pozostawić odbiorcę w niepewności czy, aby na pewno dobrze zrozumiał film, czy za tym, co ukazane jest widzowi wprost nie kryje się drugie dno. Kolejną cechą, którą ja zauważam jest próba przekonania widza do potencjalnej realistyki tego, co oczywiście jest niemożliwe. Najłatwiej można to chyba zauważyć w Batmanach gdzie mimo, iż uniwersum jest kompletnie oderwane od rzeczywistości, to niemalże każdy element filmu musi być racjonalnie wytłumaczony.
Takich cech zapewne można znaleźć dużo więcej jednakże te przykłady, które przedstawiłem chyba wystarczająco wspierają moją argumentację. Osobiście cenię sobie takie nieco przeintelektualizowane filmy, posiadające pewną otwartośc interpretacyjną (Incepcja , Prestiż), w których autor dzieła igra z odbiorcą próbując go nieustannie oszukać.
Ciekawi mnie dlaczego w swojej wypowiedzi traktujesz młodzież niezwykle pejoratywnie. Nie wiem z kim na co dzień masz do czynienia ale chyba ciut za mocno generalizujesz. W dzisiejszym świecie występuje oczywiście tendencja, że zjawiska negatywne mają szczególnie łatwą drogę do świadomości społecznej. Wynika to z pewnych psychologicznych mechanizmów, których tutaj nie będę omawiał. Prowadzi to do silnej generalizacji budowania coraz dalej idących stereotypów. I tak np. starsi są przedstawiani jako mohery, księża jako pedofile i propagatorzy ciemnoty, a młodzież (utożsamiana głównie z gimnazjalistami) jako co najmniej niedorozwoje. Na koniec dodam, iż oczywiście zdaję sobie sprawę, iż twoja wypowiedź prawie na pewno jest prowokacją, a więc to jest filmik specjalnie dla ciebie xP: http://www.pown.it/3351

użytkownik usunięty
Seth_fw

Nolana przed batmanami jeszcze można obejrzeć, jak nie ma się nic innego pod ręką. Od 2005 tworzy wyłącznie g*wno dla młodzieży.

gówno? nazywaj to jak chcesz robi filmy na miarę XXI wieku.. wraz z latami kinematografia się zmienia więc nie moze robić cały czas tego samego.. Nazywasz jego filmami dla młodzieży.. co w tym złego? film jest filmem, nowoczesne dzieło sztuki, przekaz wizji człowieka dla człowieka młodzież to też ludzie.. Sporo ich od tego czego w tym wieku się doswiadcza ma znaczenie na przyszłe życie.

użytkownik usunięty
Kinomaniak91

Dzisiejsza młodzież ma nasrane we łbach, zapamiętaj to sobie.

Jakieś, nie wiem... ARGUMENTY, nie będące bluzgami?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones