Cillian Murphy

8,9
82 137 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Cillian Murphy

Nie jest w żadnym wypadku przystojny, ale oglądając jakikolwiek film z jego udziałem czekam tylko na jego kwestie. Ma taką intrygująca twarz, aż chce się na niego patrzeć. Jestem bardzo ciekawa jakim jest człowiekiem.. A wy co myślicie?

nika_filmaniak

Dla mnie to twarz psychopaty, widuję człowieka o IDENTYCZNEJ niemalże twarzy. Przerażający jest ten ciągły "uśmiech?". Nie demonizuję gościa, do jego gry nic nie mam, dobrze, że jest tak wyrazisty, ale przy tym bardzo przerażający.

nika_filmaniak

A ja uważam, że jest bardzo przystojny ;) I z tego co czytam na różnych forach świata, mnóstwo kobiet ma to samo zdanie. Jest też częstym gościem różnych zestawień na najprzystojniejszego, najseksowniejszego itp, więc jak widać wszystko jest kwestią gustu.
Ponieważ już ponad dekadę temu zachwycił mnie ten aktor w filmie Nad przepaścią, interesuję się jego grą i osobowością. Po tamtym filmie miał szereg wybitnych ról, bardzo różnorodnych choć często niedocenionych (genialny Peacock!). Z przyjemnością stwierdziłam też na postawie jego wywiadów i newsów o jego życiu, że to człowiek o bardzo bujnej osobowości i wybitnej inteligencji. Ciekawe, że tak skromny i nieśmiały facet zdecydował się zostać aktorem. Poza aktorstwem jest też muzykiem i w ogóle jest znawcą i koneserem fajnej muzyki, przede wszystkim spoza głównego nurtu jak Broken Social Scene. Poza filmem bardzo dużo gra w teatrze. Może nawet więcej, i ma na koncie kilka hitowych ról oraz sporo nagród i uznanie krytyki. Ostatnio takim hitem jest Misterman autorstwa Endy Walsh, autorki Disco Pigs. Misterman to sztuka jednego aktora i od ponad roku jest przebojem na Wyspach a teraz także w USA.
Fascynuje mnie ten aktor swoimi różnymi twarzami, wypisz wymaluj podobnie jak różnymi rolami :) Okazuje się, że jest dość zamkniętym w sobie intelektualistą, ale też szalonym rockmanem i przykładnym mężem pewnej irlandzkiej artystki, z którą jest od czasu kiedy był nastolatkiem.
http://www.youtube.com/watch?v=rfmmsmBwfRw Próbka jego wokalu, to z filmu Disco Pigs. Uwielbiam ten kawałek.
A tu jeszcze mój ulubiony, bardzo nietypowy wywiad, o ile tak można określić ten klip :) http://www.youtube.com/watch?v=n_iKXW-U8TU&feature=results_video&playnext=1&list =PLB91673A726A1FE7B

selena78

O jak wiele informacji w pigułce:) Jestem zaskoczona że Murphy jest umieszczany w rankingach na najseksowniejszych mężczyzn, ale obejrzałam videa które podałaś i sądząc po komentarzach, rzeczywiście Murphy ma wiele fanek :) W każdym razie dobrze wiedzieć, że gra jeszcze w teatrze. Z tego co wiem w Ameryce mało jest aktorów którzy graja i w teatrze z i w filmach, tam podobno się tego nie łączy. Więc szacun dla niego:)

nika_filmaniak

Tylko że Cillian nie jest Amerykaninem ale Irlandczykiem :) Z Cork. I jego najlepsze role związane są z Wyspami, przynajmniej moim zdaniem. Tam gra główne role, bardzo różnorodne, nie tylko charakterystyczne role drugoplanowe jak w Hollywood, w Batmanie czy Wyścigu z czasem. Naprawdę polecam te filmy, bo jeśli znasz tylko te najgłośniejsze hity kinowe to tak naprawdę nie masz okazji poznać jego prawdziwego talentu (choc Scarecrow to majstersztyk). Polecam zwłaszcza Śniadanie na Plutonie http://www.youtube.com/watch?v=hdS65wfLjXM (jeden z moich filmów wszechczasów i absolutnie wybitna, genialna rola Cilliana a do dziś dla wielu jest ogromnym rozczarowaniem, że skończyło się tylko nominacją do Złotego Globu, za takie role dostaje się Oscara :( ), Disco Pigs, Peacock, Wiatr buszujący w jęczmieniu czy Intermission. Ja uwielbiam go też w roli młodziutkiego Jonathana w Nad przepaścią, choć ten film teraz ciężko gdzieś obejrzeć.http://www.youtube.com/watch?v=VXE32P8Gm4E&NR=1
A w teatrze Cillian gra przede wszystkim w Londynie, gdzie od lat mieszka z żoną i synkami. Dodam, że inną jego pasją jest uprawianie biegów długodystansowych i startuje w w maratonach jako zawodnik :)

http://www.youtube.com/watch?v=CoEC8VjkbW0

selena78

woow dzięki za tak wyczerpujące info! szkoda że u nas nie ma możliwości zobaczenia tej sztuki :/ i że ciężko z dostępem do mniej kasowych filmów z Murphym (np. Disco Pigs czy Peacock). tak czy owak, fascynujący człowiek (acz słowo "przystojny" nijak mi do niego nie pasuje :>)

nika_filmaniak

Mnie też jego twarz intryguje. Nie podoba mi się ale jak go oglądam to z dużym zaciekawieniem, jakąś dziwną sympatia. Jego oczy są interesująco przenikliwe. Nie umiem tego wyjaśnić, ale na pewno wiesz o czym mówię. Generalnie dobrze gra i lubię filmy z jego udziałem.

magda21

z tymi oczami to sie zgodze .taka historia :ogladalem z kolezanka wyscig z czasem i incepcje i jak tylko zobaczyla Fischera to tak troche spanikowala i odczula lekki strach.teraz gdy chce ja czyms wkurzyc robie takie samo spojrzenie jak on -dziala .facet ogólnie jest zajebisty cenie go i tyle

nika_filmaniak

Jeden z moich ulubionych aktorów. Mnie akurat fizycznie bardzo się podoba (cholernie seksowny!), ale to nie wszystko. Ma taką naturalną charyzmę, która sprawia, że niesamowicie przyciąga widza, że czeka się właśnie na sceny z jego udziałem. Nie wszyscy aktorzy mają dar takiego oddziaływania, nawet bardzo dobrzy. Choć może to zasługa tego, że uważam go za atrakcyjnego? W każdym razie zapada w pamięć. Muszę w końcu obejrzeć "Śniadanie na Plutonie".

eoste

I co obejrzałaś wkońcu? :)
Skoro jesteś fanką Cilliana to ten film to pozycja nr1 ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones