Clark Gregg 

Robert Clark Gregg

7,7
14 837 ocen gry aktorskiej
Clark Gregg
Clark Gregg urodził się 2 kwietnia 1962 roku w Bostonie. Ukończył Tisch School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim. Gregg był założycielem, członkiem, a później dyrektorem artystycznym Off-Broadwayowskiego teatru Atlantic Theater Company.

Jako aktor na wielkim ekranie zadebiutował w 1988 roku w filmie "Fortuna kołem się toczy", jednak na sławę musiał czekać równe 20 lat. Przyniosła mu ją dopiero rola agenta Phila Coulsona w "Iron Manie", w którą wcielił się ponownie w filmach "Iron Man 2", "Thor", "The Consultant", "A Funny Thing Happened On The Way to Thor's Hammer" oraz "Avengers". Dzięki sympatii widzów postać ta stała się głównym bohaterem serialu "Agenci T.A.R.C.Z.Y.". Clark podkładał głos Philowi Coulsonowi w serialu animowanym "Mega Spider-Man", a także w grach "LEGO Marvel Super Heroes" i "Marvel Heroes". W 2008 roku zadebiutował jako reżyser filmu "Udław się", za który otrzymał nominację do Głównej Nagrody Jury na festiwalu Sundance. Kilka lat później ponownie zasiadł na reżyserskim stołku podczas kręcenia "Trust Me".

Od 2001 roku jest mężem aktorki Jennifer Grey, z którą zagrał wspólnie w "Autostopem do Gwiazdki". Oboje są rodzicami córki Stelli.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 kwietnia 1962

miejsce urodzenia: Boston, Massachusetts, USA

wzrost: 175 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Jennifer Grey (21.07.2001 - 16.02.2021, rozwód), córka Stella (ur. 03.12.2001)
W 1984 roku ukończył Ohio Wesleyan University w Delaware (Ohio, USA), a następnie w 1986 roku licencjackie studia dramatyczne w New York University Tisch School of the Arts w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Posiada brązowy pas w brazylijskim jiu-jitsu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Myślałem, że ma na imię Agent : O

Mnie rozwalają jego występy w filmach Marvela ;p

Uwielbiam go*-* nawet nie wiem dlaczego, ale go uwielbiam@.@*-*

bedzie w Captain Marvel (28 luty 2019)

Czy on ma licencje na Phila Collinsa ? bo o ile w universum Marvela mnie nie dziwi to o tyle w Mega Spider-Man i grach lego już bardzo?:O

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones