Colin Firth

Colin Andrew Firth

8,5
69 403 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Colin Firth

Pytanie jak w temacie :) Ile filmów z Firthem oglądaliście? I jakie to były filmy?

pagka

( jak na razie ) tylko sześć:
' Dziennik Bridget Jones ' , "Bridget Jones: w pogoni za rozumem' , ' To właśnie miłość' , 'Czego pragnie dziewczyna' , 'Mamma Mia' i 'Dziewczyna z Perłą' .

pagka

17. Opowieść wigilijna, Dorian Gray, Przypadkowy Mąż, Mamma Mia, Wojna Domowa, Niania, Bridget Jones, Bridget Jones 2, Dziewczyna z Perłą, Miasto Nadziei, Czego pragnie dziewczyna?, To właśnie miłość, Bądźmy poważni na serio, Zakochany Szekspir, Duma i Uprzedzenie (zaliczam do filmów), Gdzie leży prawda, Kiedyś mnie znajdziesz. Myślę, że jak na razie sporo. Mam ambicje obejrzeć wszystkie, niestety, mam problem ze znalezieniem Damy Kameliowej ;( A Valmont już na mnie czeka.

Mrs_Firth

No właśnie z "Damą Kameliową" jest wielki problem, też nie mam jak do niej dotrzeć.

Ja oglądałam 32 filmy:
Dorian Gray, Genua. Włoskie lato, Przypadkowy mąż, Mamma Mia, Wojna domowa, Ostatni legion, And When Did You Last See Your Father?, Kiedyś mnie znajdziesz, Dziewczyny z St. Trinian, Born Equal, Niania, Gdzie leży prawda, Bridget Jones: W pogoni za rozumem, Trauma, Dziewczyna z perłą, Miasto nadziei, Czego pragnie dziewczyna, To właśnie miłość, Bądźmy poważni na serio, Dziennik Bridget Jones, Kwartet, Ostateczne rozwiązanie, Związki rodzinne, Donovan Quick, Czarna Żmija: Tam i z powrotem, Zakochany Szekspir, Miłość kibica, Angielski pacjent, W kręgu przyjaciół, Kobieta fatalna, Valmont oraz Duma i Uprzedzenie.

A czekają na mnie jeszcze "Godzina świni" oraz "Apartament zero", niestety bez napisów.

pagka

Filmweb mówi, że 12 + Duma i uprzedzenie
Bridget Jones dwie części
Valmont
Zakochany Szekspir
To właśnie miłość
Czego pragnie dziewczyna
Miasto nadziei
Dziewczyna z perłą
Niania
Wojna domowa
Genua
Przypadkowy mąż

warzywniak

Opowieść wigilijna
Dorian Gray
Genua. Włoskie lato
Przypadkowy mąż
Mamma Mia!
Wojna domowa
Ostatni legion
And When Did You Last See Your Father?
Kiedyś mnie znajdziesz
Dziewczyny z St. Trinian
Niania (Nanny McPhee) jako Pan Brown
Bridget Jones: W pogoni za rozumem
Dziewczyna z perłą
Miasto nadziei
Czego pragnie dziewczyna
To właśnie miłość
Dziennik Bridget Jones
Zakochany Szekspir
Duma i uprzedzenie

moja lista :) ale trzeba zauważyć, że każdy z tych filmów oglądałam nie raz :D następny jaki mam na celu to "Samotny mężczyzna"

dzoana_co

Dooglądałam Valmonta ;) Ja też większość z filmów widziałam nie raz :) I też czekam na Single Mana... wprawdzie wolałabym go już upolować w angielskiej wersji, ale niestety...

Mrs_Firth

Niania, Mamma Mia, Dziewczyna z perłą, Dziennik Bridgitte Jones obie części i jeszcze Zakochany Szekspir... Jeden z moich ulubionych aktorów:)

pagka

Widziałam 30 filmów z Colinem: Miesiąc na wsi, Tumbledown, Valmont, Kobieta fatalna, Duma i uprzedzenie, Angielski pacjent, Miłość kibica, Zakochany Szekspir, Donovan Quick, Dziennik Bridget Jones, Bądźmy poważni na serio, To tylko miłość, Czego pragnie dziewczyna, Miasto nadziei, Dziewczyna z perłą, Trauma, Bridget Jones: w pogoni za rozumem, Gdzie leży prawda, Celebration, Dziewczyny z St.Trinian, Kiedyś mnie znajdziesz, Ostatni Legion, And When Did You Last See Your Father?, Wojna domowa, Mamma Mia!, Przypadkowy mąż, Genua.Włoskie lato, Opowieść wigilijna.

Przymierzam się teraz do Godziny świni i Master of the Moor.

pagka

13. TYLKO!
Genua, Przypadkowy mąż, Mamma mia, Wojna domowa, Kiedyś mnie znajdziesz, Dziewczyny z St. Trinian, Bridget Jones - 2 części, Dziewczyna z perłą, Czego pragnie dziewczyna, To własnie miłość, Bądźmy poważni na serio i Zakochany Szekspir.
Z wielką niecierpliwością oczekuję momentu, gdy ujrzę "A single man" i 2 część "Dziewczyn z St. Trinian" :).

pagka

Moja lista:
1.Duma i uprzedzenie
2.Valmont
3.Femme Fatale
4.Angielski pacjent
5.Miłość kibica
6.Tysiąc akrów
7.Zakochany Szekspir
8.Czarna Żmija: Tam i z powrotem
9.Ostateczne rozwiązanie
10.Kwartet
11.Dziennik Bridget Jones
12.Bądźmy poważni na serio
13.To właśnie miłość
14.Czego pragnie dziewczyna
15.Miasto nadzei
16.Dziewczyna z perłą
17.Trauma
18.Bridget Jones: W pogoni za rozumem
19.Gdzie leży prawda
20.Niania
21.Born Equal
22.Dziewczyny ze St. Trinian
23.Kiedyś mnie znajdziesz
24.And when did you last see your father?
25.Ostatni legion
26.Wojna domowa
27.Mamma mia!
28.Przypadkowy mąż
29.Genua. Włoskie lato
30.Dorian Gray

A te filmy spokojnie sobie leżą i czekają na obejrzenie:
1.Master of the Moor
2.Inny kraj
3.Miesiąc na wsi
4.Apartament zero
5.Godzina świni
6.W kręgu przyjaciół
7.W kleszczach lęku
8.Związki rodzinne
9.Opowieść wigilijna

Sha_ik, interesują mnie z twojej listy: Tumbledown,Donovan Quick oraz Celebration. Jest szansa gdzieś to jeszcze zdobyć?

Nikitka

Nikitka, masz może napisy do "Związków rodzinnych" albo wiesz gdzie można je dostać?

Dzasmin

Niestety, również mam ten film bez napisów :(

Nikitka

Nikitka ja Donovan Quick oglądałam na youtube, ale bez napisów.

użytkownik usunięty
pagka

Jak dotychczas widziałam 32 filmy z Colinem, mianowicie:
Opowieść wigilijna, Dorian Grey, Genua, Przypadkowy mąż, Mamma Mia, Wojna domowa, Ostatni legion, And when did you last see your father?, Kiedyś mnie znajdziesz, Niania, Gdzie leży prawda, Bridget Jones: W pogoni za rozumem, Trauma, Dziewczyna z perłą, Miasto nadziei, Czego pragnie dziewczyna, To właśnie miłość, Bądźmy poważni na serio, Dziennik Bridges Jones, Ostateczne rozwiązanie, Związki rodzinne, Pierwsze oczarowanie, Secret Laughter of Women, W kleszczach lęku, Czarna Żmija: Tam i z powrotem, Zakochany Szekspir, Miłość kibica, Angielski pacjent, Godzina świni, Valmont, Apartment Zero

Pozostało mi czekać na premierę A Single Man.

użytkownik usunięty

Zapomniałam jeszcze o Kwartecie i Kobiecie fatalnej. W sumie daje to 34 filmy.

Nikitka

Nikitka, Tumbledown, Donovan Quick i Celebration widziałam na youtube, bez napisów, ale warto było. Gdzie można znaleźć W kręgu przyjaciół?

pagka

z tego co pamiętam to w 6, aczkolwiek mogłam coś pominąć ;)
najbardziej przypadł mi do gustu w "to właśnie miłość"

użytkownik usunięty
Mmajkoo

Widziałam go tylko w ,,Mamma mia!'' i ,,Dziewczyna z perłą''.
Uważam,że świetny z niego aktor ;). 8/10

pagka

Wieczorem podam link do "W kręgu przyjaciół", niestety mam go też bez napisów.

Nikitka

"W kręgu przyjaciół" można bez problemu znaleźć w sieci, ale wiem, że nie ma napisów. Oczywiście nie popieramy piractwa.

pagka

"W kręgu przyjaciół" http://chomikuj.pl/Sokrateska

pagka

no to ja dobiłam dziś do 20 obejrzanych filmów z Colinem:-)

dzoana_co

Cóż, aby zliczyć je, muszę wymienić po kolei:
Dorian Gray
Samotny mężczyzna (REWELACYJNA kreacja Colina)
St. Trinian
Ostatni legion
Niania
Przypadkowy mąż
Obie części Bridżit Dżons
Czego pragnie dziewczyna
To właśnie miłość
no i jeśli mogę dorzucić do tych filmów "Dumę i uprzedzenie" (umieram z zachwytu za każdym razem, kiedy robię sobie z przyjaciółkami maraton "Z panem Darcy'm")

A czekają na mnie jeszcze: St. Trinian 2, Valmont, Mamma Mia, Genua.Włoskie lato itd. :)
Czyli na dzień dzisiejszy mój stan uzależnienia od Colina Firtha wynosi 11 pozycji, co nie jest wybitnym wynikiem patrząc na wypowiedzi wyżej, ale bardzo często wracam do niektórych fragmentów tych obrazów:)
Pozdrowienia dla wszystkich Colinoholiczek:)

użytkownik usunięty
pagka

Wszystkie. Uważam, że jest mega przystojny i świetnie daje sobie radę w filmach.

widziałem 0 zero filmów i nie mam zamiaru.

tomasz_user

a to ciekawe że z top 200 widziałem około 150 filmów i w żadnym z nich nie widziałem tego pana.

tomasz_user

Moja kolekcja wciąż rośnie. Obejrzane przeze mnie filmy z Colinem są na http://chomikuj.pl/Sokrateska. Dorzuce tam jeszcze 8 sztuk. Może jakaś dobra duszyczka sprawdzi co tam się znajduje i jeśli będzie miała coś czego tam brakuje, to podzieli się tym ze mną?

Nikitka

Przypadkowy mąż, To właśnie miłość oraz Dziewczyna z Perłą- kurcze w tym filmie był niezwykle przystojny z tymi długimi włosami:)

mrowka_8

Valmont, Duma i uprzedzenie, Dziewczyna z perłą, Mamma mia, To właśnie miłość, obie części Bridget Jones. W kolejce czeka Zakochany Szekspir i Dorian Gray.
Co do Dziewczyny z perłą- świetnie tam zagrał i świetnie wyglądał ;-)

Margot_Valois

14 wraz z DiU
Genua. Włoskie lato
Mamma Mia
Wojna domowa
Kiedyś mnie znajdziesz
Dziewczyny z St Trinian
Niania
Bridget Jones [obie części]
Czego pragnie dziewczyna
To właśnie miłość
Bądźmy poważni na serio
Zakochany szekspir
Angielski pacjent
Duma i uprzedzenie

Nikitka

Nikitka,
twoja kolekcja jest genialna. Wiele jej zawdzięczam. Mam pytanie: a Donovana Quicka i Wings of Fame będziesz miała?

sha_ik

Niestety mój twardy dysk został wyczyszczony na połysk i tych dwóch nie zdążyłam wrzucić. Muszę znowu przetrząsnąć sieć w ich poszukiwaniu. Ale jestem dobrej myśli, jeśli raz mi się udało, to i teraz powinno się udać

Nikitka

Ja szukałam i nie znalazłam. Podobnie jak Hostages i Out of the Blue. Mam nadzieję, że tobie się uda.

sha_ik

sha_ik, a masz może coś czego nie ma u mnie?

Nikitka

Niestety nie, tylko napisy polskie do Godziny świni i angielskie do Tumbledown. Ale nie ustaję w poszukiwaniach :)

sha_ik

Nie chcą mi się odtworzyć Twoje napisy do "Tumbledown" :( Nie wiesz czemu?


Już sobie poradziłam. Zmieniłam rozszerzenie na txt :)

pagka

ja jak na razie obejrzałam tylko 22 filmy z Colinem: Duma i uprzedzenie, Valmont, Angielski pacjent, Miłość kibica, Tysiąc akrów, Zakochany Szekspir, Dziennik Bridget Jones, To właśnie miłość, Czego pragnie dziewczyna, Miasto nadziei, Dziewczyna z perłą, Trauma, Bridget Jones: W pogoni za rozumem, Gdzie leży prawda, Niania, Dziewczyny z St. Trinian, Kiedyś mnie znajdziesz, And When Did You Last See Your Father?, Ostatni legion, Mamma mia, Przypadkowy mąż oraz Dorian Gray.
Pozdrawiam :)

pagka

Ja widziałam na razie 15 filmów, ale mam zamiar zobaczyć wszystkie :)

ola44

Też mam zamiar obejrzeć wszystkie, a te, które już obejrzałam to:
1. Dorian Gray
2. Samotny mężczyzna
3. St Trinian's: The Legend of Fritton's Gold
4. Genua. Włoskie lato
5. Przypadkowy mąż
6. Mamma Mia
7. Wojna domowa
8. Ostatni legion
9. And when did you last time Saw your father
10. Kiedyś mnie znajdziesz
11. Dziewczyny z St. Trinian
12. Born Equal
13. Niania
14. Gdzie leży prawda
15. Bridget Jones w pogoni za rozumem
16. Trauma
17. Dziewczyna z perłą
18. Miasto nadziei
19. Czego pragnie dziewczyna
20. To właśnie miłość
21. Dziennik Bridget Jones
22. Kwartet
23. Związki rodzinne
24. Pierwsze oczarowanie
25. The Secret of laughter women
26. W kleszczach lęku
27. Zakochany Szekspir
28. Tysiąc akrów
29. Miłość kibica
30. Valmont
31. Inny kraj
32. Duma i uprzedzenie

tatoke13

W ostatnim czasie doszło co nieco nowych obejrzanych przeze mnie filmów z Colinem:
33. Kobieta fatalna
34. Angielski pacjent
35. W kręgu przyjaciół
36. Godzina świni
37. Apartament zero
38. Tumbledown
39. Miesiąc na wsi
40. Dutch Girls
41. Opowieść Wigilijna
42. Master of the moor (co to za film widmo, że nie ma go na filmwebie O.o ?! )

tatoke13

Kolejna poprawka:
43. Donovan Quick
44. Bądźmy poważni na serio
45. Nostromo
46. Ostateczne rozwiązanie
47. Czarna żmija. Tam i z powrotem.
48. Celebration

I związana z tym prośba: Jeśli ktokolwiek wie gdzie mogę znaleźć jakikolwiek z pozostałych filmów / seriali proszę o pomoc! Żeby było łatwiej poszukuję: "1919", "Tales from the Hollywood Hills: Pat Hobby Teamed with Genius", "Wings of fame", "Playmaker", "Zakładnicy", "Out of the blue" (z serialu: "The play on one"). I z seriali: "Performance", "Światła kabaretów" "Hallmark Hall of fame", "Crown Court".
Pozdrawiam!

tatoke13

Widziałaś "Nostromo"?! Jest szansa, żeby to gdzieś zobaczyć? Czy tylko na Youtube?

sha_ik

Niestety tylko na YT i bez polskich napisów... 3/4 z tych filmów widziałam w ten sposób, liczę że przynajmniej wpłynęło to pozytywnie na moją znajomość języka angielskiego :D Niestety "Wings of fame" po francusku (mimo, że uczę się tego języka od 1,5 roku) przerasta moje możliwości :( Może jednak jest gdzieś wersja angielska? Wygląda na to, że obejrzenie wszystkich filmów z Colinem jest średnio możliwe, więc może chociaż do 50 uda mi się dobić? (Na pewno za niecałe 2 tygodnie dojdzie jeszcze "Jak zostać królem"!!!)

tatoke13

Na YT jakość obrazu i dźwięku jest fatalna. Weźmy na przykład "Damę Kameliową", nic nie widać zwyczajnie. Na szczęście większość można obejrzeć z płyty. W wersji oryginalnej oczywiście. I przy okazji angielski podszlifować. Jak to dobrze, że kiedyś mamusia uczyć się kazała :) "Wings of Fame" po francusku odpada niestety. Nie znam. Ale podobno jest gdzieś wersja angielska.
Mam za to "Lost Empires" (Światła kabaretów), "The Widowing of Mrs. Holroyd"("z "Performance"), a z "Hallmark Hall of Fame" wspomnianą już "Damę Kameliową". Wszystko po angielsku oczywiście.

sha_ik

A byłabyś w stanie się jakoś tymi filmami podzielić, albo na przykład napisać, gdzie je znalazłaś? (Byłabym niesłychanie wdzięczna!)
Jeśli chodzi o jakość to chyba najgorszy był Valmont na YT... Zamiast twarzy Colina widziałam zbiór kolorowych pikseli.... :/

tatoke13

Oczywiście, że mogę. Mam dość bogaty zbiorek. Przydałby się jakiś kontakt.

sha_ik

No tak, wiadomości prywatnych wysyłać nie mogę to w takim razie mail: tatoke13@gmail.com ;)

tatoke13

Ja też nie mogę wysyłać prywatnych. Jeszcze dziś napiszę, pewnie wieczorem :)

sha_ik

Dzięki!!!! Już traciłam nadzieję ;)

tatoke13

tatoke13, wyżej masz podany adres pod którym znajdziesz część poszukiwanych przez Ciebie filmów.