Colin Firth

Colin Andrew Firth

8,5
68 783 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Colin Firth

nie uważacie, że colin firth od lat notorycznie dostaje role samych sztywniaków i krawaciarzy (często , który "w głębi duszy okazuje się wrażliwym romantykiem"). chciałabym go wreszcie zobaczyć w jakiejś nowej odsłonie..

babariba

Zgadzam się z Tobą. Chętnie bym go zobaczyła w jakimś thrillerze, dreszczowcu. Ale być może on jest stworzony do komedii romantycznych?

babariba

no i będzie okazja - wydaje mi się że A Single Man jest właśnie takim wyjątkiem od reguły;)

babariba

Obejrzyj sobie "Gdzie leży prawda", tam jest zupełnie inny :)

babariba

Czy zaszufladkowany? No nie wiem, może rzeczywiście w tych najbardziej znanych filmach, w których grał jest sztywniakiem, a w głębi duszy romantykiem, ale od groma jest ról, gdzie jest pokazany od zupełnie innej strony. Obejrzyj już wspominany film "gdzie leży prawda", albo "ostatni legion" (wielkie dzieło to nie jest, ale rola jakże inna), w "Miłości kibica" jest fanatycznym kibicem Arsenalu, który nie ma w sobie nic ze sztywniaka :) A ze starszych filmów polecam np "Valmonta", bo tam też nie można powiedzieć, że romantyk z niego :)

pagka

Nie wiem czemu... ale uwielbiam go za to że gra takiego sztywniaka.
Nie musi być wcale romantykiem. Ale to w jaki sposób mówi jest cudowne. Przecież nie jest taki piękny, ani idealny, ale ma jednak coś takiego w sobie, że nie umiem mu się nie oprzeć. :)

babariba

No to trochę mało znasz Jego filmografię (ja jestem wierną i uwielbiającą fanką - W KAŻDEJ ROLI!) - ale jeżeli chcesz zmienić zdanie, oto kilka przykładów:
1/ thillery - Trauma, Gdzie leży prawda, A single man (już widziałam - rewelacja!!), Dorian Gray (koniec 2009), W kleszczach lęku, Donovan Quick, Apartament zero...
3/obyczajowe, dramty - Fatalna kobieta, Wings of Fame, Dziewczyna z perłą, Genova, Thumbledown, Playmaker, And when did you last see your father, Ostatni Legion, Born Equal, Conspiracy, My life so far, Miesiąc na wsi, Inny kraj, Godzina Świni, Dama Kameliowa...
2/ komedie - Dziewczyny z St. Trinian, Valmont, Easy Virtue, Mamma Mia, Niania McPhee, Miasto Nadziei, Związki rodzinne.. i wiele innych!
Spójrzcie na listę - mniej więcej opisy są oddane, sporo całych filmów i fragmentów można znaleźć na youtube;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones