serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Rodzina Borgiów

The Borgias
2011 - 2013
55m
7,8 36 806
ocen
7,8 10 1 36806
5,8 4
oceny krytyków
1492 rok, pragnący władzy kardynał Rodrigo Borgia zostaje papieżem. Jako Aleksander VI stawia czoło licznym spiskom, jednocześnie usiłując zapewnić swojej rodzinie pozycję i poszerzyć władzę. więcej mniej
Rodzina Borgiów zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Serial zdobył 3 nagrody Emmy oraz 26 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Rodzina Borgiów
Zwiastun nr 1 (sezon 1)
Borgiowie to słynny ród hiszpańsko-włoski, z którego wywodzili się dwaj papieże, w tym Aleksander VI, który wraz ze swoimi dziećmi stał się symbolem zepsucia i dekadencji, otaczając się luksusami, organizując wyuzdane orgie i bez pardonu usuwając z drogi wszystkich wrogów. W roli Rodrigo Borgii, czyli papieża Aleksandra VI zobaczymy [person=52]Jeremy'ego Ironsa[/person]. 2010-12-08T09:30:21 https://fwcdn.pl/webv/37/69/23769/thumbnail.23769.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/95/556595/the_borgias_trailer.vp9.720p.webm

Akcja serialu toczy się w XV-wiecznych Włoszech. Przedstawia on dzieje patriarchy Rodrigo Borgii (Jeremy Irons), który w wyniku licznych intryg w 1492 roku zasiada na tronie papieskim, przyjmując imię Aleksandra VI. Podczas swojego pontyfikatu jest w stanie zrobić wszystko, aby utrzymać zdobytą władzę oraz ogromne bogactwo.

na podstawie
Mario Puzo (powieść)
studio
Showtime Networks (przedstawia) / Amblin Television (współudział) / Bell Media (współudział) / więcej
tytuł oryg.
The Borgias
inne tytuły
Utwór grany podczas papieskiej koronacji to "Zadok the Priest", skomponowany przez Georga Friedricha Händla ponad 250 lat później, w połowie XVIII wieku.
W rzeczywistości książę Djem został papieskim zakładnikiem w 1489 roku, 3 lata przed wyborem Aleksandra VI na papieża. Zmarł dwa lata po ślubie Lukrecji, walcząc dla Francuzów.
Najstarszy syn Cateriny Sforzy miał na imię Ottaviano, nie Benito. Żaden z jej potomków nie nazywał się Benito.
Amerykańska stacja Showtime już kiedyś przedstawiła nam warty uwagi serial kostiumowy, który zgarnął wiele nominacji i nagród. Czy prezentowany przez HBO serial "Rodzina Borgiów" ma szanse osiągnąć podobny sukces jak "Dynastia Tudorów"? Historia zaczyna się u schyłku XV wieku, kiedy to na tronie papieskim w wyniku przekupienia kolegium kardynałów... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ostatnio kupiłam sobie nad morzem książkę Puzo i wróciły wspomnienia tego serialu, więc robię sobie rewatch. Kurczę, tak bardzo żałuję i wciąż nie mogę się pogodzić z tym, że nie dane nam było zobaczyć 4 sezonu. Ten skrypt wypuszczony przez twórców to jakieś nieporozumienie.
Może to głupie, ale wciąż gdzieś tam we...

Mikaletto wymiata!!

pochówek Juana

ocenił(a) serial na 8
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

jeden z najlepszych seriali jakie widziałem

"And now you've woken the child. Shame on you ambassador!" - epickie xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones