Damian Lewis I

Damian Watcyn Lewis

8,3
9 272 oceny gry aktorskiej
Damian Lewis I
Syn Watcyn'a i Charlotte Lewis - Damian Lewis przyszedł na świat 11 lutego 1971 roku w Wielkiej Brytanii, w jednej z północnych dzielnic Londynu - St. John's Wood, gdzie również dorastał. Ma starsze rodzeństwo - siostrę Amandę i bata Williama oraz młodszego brata Garetha. Uczęszczał do Ashdown House School w hrabstwie Sussex, w południowej Anglii. Brał udział w szkolnych przedstawieniach, m.in. w roli policjanta w "Piraci z Penzance" (produkcja Gilbert & Sullivan) i jako Bottom w "Sen nocy letniej". Grał w piłkę nożną, krykieta, golf i tenis podczas nauki w Eton College w miasteczku Windsor, w Anglii.

W wieku 16. lat zadecydował, że zostanie aktorem. W 1993 roku ukończył Guildhall School of Music and Drama w londyńskim Barbican Centre, największym centrum kulturalnym i konferencyjnym w Europie. Przyłączył się do Royal Shakespeare Company, występując m.in. w "Romeo i Julia" przy Birmingham Rep, "Horacy" (1993), "Hamlet" (1995) z Almeida Theatre w Londynie i na nowojorskim Broadway'u.

Na dużym ekranie zadebiutował rolą Patricka w dramacie przygodowym "Robinson Crusoe" [1997]. Postać majora Richarda D. Wintersa w mini-serialu wojennym "Band of Brothers" [2001] przyniosłą mu nagrodę Złotego FIPA (Festival International de Programmes Audiovisuels) w Biarritz, we Francji oraz nominację do Złotego Globu i Złotej Satelity.
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 lutego 1971

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 185 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, inną nagrodę oraz 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Helen McCrory (04.07.2007 - 16.04.2021, jej śmierć), 2 dzieci: córka Manon (ur. 08.09.2006) i syn Gulliver (ur. 02.11.2007)
Oferowano mu rolę w filmie "Helikopter w ogniu", ale odrzucił ją na rzecz "Sagi rodu Forsyte'ów".
W 1993 roku ukończył Guildhall School of Music and Drama w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Ma trójkę rodzeństwa: braci Garetha i Williama oraz siostrę Amandę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Piekielnie pociągający !

Damian Lewis, Nicole Kidman, Joseph Mazzello, David Caruzo, a z młodego pokolenia Rupert Grint i Thomas Sangster - nie ma wśród nich kiepskich aktorów. Podobno nawet nasz Olbrychski był w młodości rudy.

....wymiata !

Szkoda, że poza "braćmi" nie miał ważnych ról. ma bardzo charyzmatyczny sposób bycia na ekranie i jednocześnie ujmuje prostotą charakteru jak tom Hanks.

Moim zdaniem nie wykorzystuje się do końca jego potencjału

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones