Danny Elfman

Daniel Robert Elfman

7,9
12 808 ocen muzyki
powrót do forum osoby Danny Elfman

Jestem fanem Zimmera ale trzeba przyznać że jeśli chodzi o muzykę do Batmana to Elfman wykazał się dużo większym kunsztem. Stworzył piękne, mroczne, klimatyczne kawałki. Natomiast w Batmanie Nolana najlepsze kawałki zrobił James Newton Howard, a te skomponowane przez Zimmera niestety w większości klimatem pasują bardziej do Piratów z Karaibów.

czy mógłbyś wymienić które kawałki zrobił Howard a które Zimmer? ;>

użytkownik usunięty
flake

W "Batman Początek" z tego co czytałem w jakimś wywiadzie JN Howard zrobił te części kawałków które są bardziej melancholijne (czyli np większość Lasiurus, Eptesicus) a Zimmer te pod akcję (Batman z Karaibów :) ).

no nie da się ukryć, że Zimmer wszędzie lubi wciskać melodie kojarzone z Piratami, zrobił się hmm mało oryginalny.

flake

wow, myślałam że tylko ja mam skojarzenia muzyki z Mrocznego Rycerza z motywem Piratów, ale widać coś w tym jest :) Elfman stworzył idealną muzykę do Batmana, już kultową i wątpię, ze coś ją przebije. żaden motyw z tym filmem nie kojarzy się tak, jak elfmanowski.

villeah

dokładnie, w Batmanach Nolana brakuje mi właśnie takiego motywu który będę mógł sobie nucić pod nosem podczas pracy czy pod prysznicem xD

użytkownik usunięty
flake

od kilkunastu lat nie jest oryginalny .To grozi każdemu kompozytorowi amatorowi (bo hans jest samoukiem bez szkoły) że prędzej czy później zje własny ogon.

mógłby stworzyć coś w klimatach Rain Mana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones