Dash Mihok 

Dashiell Mihok

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":3208,"rate":7.070760598503741,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":56,"rate":7.214285714285714,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":2,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,1
3 208 ocen gry aktorskiej
Dash Mihok
Dash Mihok urodził się w West Village w Nowym Jorku 24 maja 1974 roku. Jego rodzice od dzieciństwa mieszkali w Nowym Jorku. Zajmowali się dekorowaniem wnętrz. Dash uczył się w szkole państwowej Bronx High School of Science, ponieważ jego rodzice nie mieli pieniędzy by Dash mógł uczyć się w prestizowanej szkole prywatnej. Naukę w tej szkole zakończył w 1988 roku. Potem poszedł do innej, lepszej, szkoły City Kids. Naukę tam fundowało mu państwo. W szkole tej było jakby kilka grup. Mihok zapisał się do tej "dla młodych aktorów". Po ukończeniu nauki mógł śmiało powiedzieć, że jest młodym i dobrze zapowiadającym się aktorem. Jego pierwszą rolą była postać sportowaca w filmie "New York Undercover". Po tym debiucie przyszły kolejne propozycje. Dash zagrał w "NYPD Blue," i "Law & Order". Pierwszy raz zagrał głównego bohatera w 1994 roku w filmie "Black Is White". Potem pokazał się w thrillerze "Murderous Intent" produkowanym dla stacji CBS. Zagrał w filmie Barrego Levinsona "Sleepers". Jednak przełomem w jego karierze okazał się film Baz'a Luhrmanna "Romeo i Julia". Dash wcielił się w rolę Benvolia. Zagrał wspaniale! Stał się rozpoznawalny. Ludzie go uwielbiali. Stacja CBS zaproponowała mu udział w serialu "Pearl". Prpozycję przyjął i zagrał Rhea Pearlmana. W 1999 roku pokazał się widzom w dramacie "Felicity" realizowanym przez stację WB. Jego bohater to Lynn - dobry sportowiec specjalizujący się w pływaniu w Uniwersytecie w Nowym Jorku. Ten występ przysporzył mu kolejnych fanów! Potem zagrał małą rólkę w serialu "CSI: Crime Scene Investigation". Jego najnowszymi jak dotąd filmami są "The Day After Tomorrow" i "Mojave" (kręcone w maju 2004 roku).
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 maja 1974

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 191 cm

nagrody: 1 nagroda

żona Valeria Mason (od 2009)
W 1999 roku wystąpił w teledysku Alanis Morissette do piosenki "So Pure".
Zagrał Eamona McBride'a w pilocie serialu "Love & Money", jednak w późniejszych odcinkach został zastąpiony przez Briana Van Holta.
Choruje na Zespół Tourette’a.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych